Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vakum pumpa  (Posjeta: 3805 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Vakum pumpa
« : 05 Svibanj, 2021, 15:50:09 »
Skuter nece da upali , ima struju na svjecici , cistio svjecicu, filter zraka i nsita.

Kad odvrnem svjecicu baca  gorivo  na rupu  kad verglam.

Kad skinem crijevo od goriva sa karburatora gorivo  tece i ne zaustavlja se.

Skuter sam vozio 20ak kilometara  nakon toga nije htjeo upalit , nakon 5 minuta verglanja  skuter je upalio ali je dimio   bijel dim al bas bijel i bas ga je puno bilo, mjesavinu sam napravio 90ml ulja  polusintetika na 4 litre goriva.

Dosao sam kuci nekako i sad nece da upali skuter nikako i kad skinem crijevo od goriva sa karburatora gorivo tece a ne bi trebalo , sto znaci da je vakum pumpa  crkla.

da li je problem u vakum pumpi pa preljeva ili  skut moze radit bez  vakum pumpe direktno spojen na  rezervoar.

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1158
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #1 : 05 Svibanj, 2021, 18:51:27 »
Ako je serijski skuter polusinteticko ulje moze proci omjer mjesavine je dobar, ali posto dimi ja bih drugu marku ulja promjenio
jel svjecica bila masna prije neg sto si cistio, jel bilo garezi, jel mozda auspuh pljuje kapi ne izgorenog ulja jest da nebi trebao zbog polusintetike
i nebi smio bas ono bacat gorivo kroz rupu svjecice, u praksi da ali ne u tolikom omjeru da mozes vidjeti golim okom
ili dimi ako je brtva glave otisla pa pustio vodu u cilindar i nece da upali
Skuter moze radit bez vakum ventila ali to zna zezati kod prvog hladnog paljenja
Plovak u karburatoru sluzi svrsi da ne preljeva ali opet reci cu ne odraduje savrseno svoj posao

« Zadnja izmjena: 05 Svibanj, 2021, 18:54:54 FeZox-team »
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #2 : 23 Lipanj, 2021, 11:42:14 »
Rijesio sam to. Sorri sto nisam napisao prije . Vakum pumpa je bila problem . zamijenio vakum pumpu i upalio od prve.

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #3 : 23 Lipanj, 2021, 11:51:07 »
Ali imam novi problem. Vozim skuter oko 100 do 120 kilometara dnevno ( dostave) . I vec drugi put mi dihtung glave izgori i pocne mijesati vodu i gorivo u cilindru.

Radio generalku  ( klip /glava) prije 3500 kilometara. Nakon generalke presao oko 1500 izgori  dhtung , zamijenim dihtung kod majstora , opet nakon oko 2000 izgori  i evo ga opet  kod istog majstora cekam novi dihtung  da zamijeni.

Zar je malaguti f15 toliko los sa tim dihtunzima da izgaraju tako lako. Vozim po zagrebu i 75% voznji su po ravnom. Ne prelazim 1/3 gasa po ravnom i ide u krajnu. Uz brdo naravno stisnem do kraja.

Sada sam koristio ina 2t ulje i castrol power1 sve polusintetika.

Meni osobno kuciste vodene pumpe bude vrelo ali da se pipnuti rukom, ali gdje je osovina  pumpe taj mali dio promjera oko 3cm bude pre vrelo i ne mogu pipnuti rukom.

Glava isto tak bude vrela, kada bacim kap dvije vode na nju momentalno ispari.

Majstorovo savjet je sledeci , sada kada popravi da prodam  skuter i da kupim nesto drugo jer  ce se isto desiti za 1000 kilometara.


Da li postoji neki " jaci" dihtung ili neko rjesenje da se  napravi brtva koja nece izgoriti?

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #4 : 23 Lipanj, 2021, 12:05:50 »
Kupi orginal brtvu glave....jer ove zamjenske nevaljaju.
I obavezno glavu poravnat jer vjerojatno ne brtvi dobro.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #5 : 23 Lipanj, 2021, 12:12:51 »
Kaze majstor da je ravnao glavu i stavio novu brtvu, ne znam je li original ili ne.

EDIT:

Koliko je tesko zamijeniti brtve, Odnosno koji alat je potreban. Ima li negdje neki tutorial ( Moze i na engleski) ....
« Zadnja izmjena: 23 Lipanj, 2021, 12:16:34 Rayden »

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #6 : 23 Lipanj, 2021, 13:42:49 »
Onda vjerojatno nije orginal.
Problem je u jeftinim kineskim brtvama koje stvarno ne duraju nista. Bolje diht masa drzi
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #7 : 23 Lipanj, 2021, 14:02:55 »
Cuj majstora. Najbolje ga prodaj hahah

Kupi original brtve. Skini crijevo sa glave. Odsarafi 4 sarafa s glave. Skini stare brtve, nove namazi sa dihtmasom i stavi u glavu. Vrati glavu nazad. I stegni sarafe unakrsno jedan po jedan. Spoji crevo nazad, naspi novi antifriz i vodu, odzraci sistem . I gas
:yamaha:

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #8 : 23 Lipanj, 2021, 15:08:52 »
A sta da ti kazem  ovi u automehaniki mi tak kazu. i naplatili su mi 600 kuna zamjenu  dihtunga i ravnanje glave.

Da li mozete preporuciti  koju diht masu da kupim? I gdje bi  bilo najbolje kupiti originalne brtve?
I kako se odzracuje  sistem hladjenja?

Da li ce mi praviti veliki problem to ravnanje glave . kako izmjeriti da li je glava " ravna" ?
« Zadnja izmjena: 23 Lipanj, 2021, 22:02:29 Rayden »

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #9 : 23 Lipanj, 2021, 16:44:38 »
Ovo " ozračuje" ti je velika greška.
Sad će neko da te pošalje u Černobil

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2864
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #10 : 23 Lipanj, 2021, 17:54:24 »
a da promijenis majstora

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #11 : 23 Lipanj, 2021, 22:01:38 »
Ovo " ozračuje" ti je velika greška.
Sad će neko da te pošalje u Černobil

Ma ajde zna se sta sam htjeo reci-pitati. Tko zeli pomoci nije ga briga za krivopis

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #12 : 23 Lipanj, 2021, 22:02:53 »
a da promijenis majstora

Preporuke za zagreb su dobrodosle :)

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #13 : 24 Lipanj, 2021, 18:41:53 »
Evo  napokon je gotov skut. Ljudi ne mogu pipnuti kuciste pumpe koliko je vrelo i kiler isto....

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #14 : 24 Lipanj, 2021, 18:52:10 »
Jesi promjenio majstora?
I sta hoces rec s tim sto nemozes pipnut kuciste?
:yamaha:

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #15 : 24 Lipanj, 2021, 19:16:21 »
Nisam promijenio majstora skuter je bio kod njeg 2 tjedna  i tek  ga danas dobio nazad.

Zar smije kuciste biti toliko vrelo? Ili je normanlo da bude super vrelo?

Mislim da sam negdje procitao da je radna temp oko 70 - 80 stepeni . ovo mi se cini puno vise...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #16 : 24 Lipanj, 2021, 19:21:28 »
Izmjeri s onim laserskim termometrom temperature na vodenoj pumpi i na kileru. Ne smije biti iznad 85* po ovoj vrucini.

Treba skinuti termostat ako ga ima. Mozda ti kiler nema dobar protok al to se da vidjeti s tim termometrom jer ako su temperature ujednacene na kileru, pumpi vode i na stjenki cilindra onda dobro sve cirkulira.



Posto koristis skuter u profesionalne svrhe, ti se moras odnositi prema njemu pazljivoje, i moras paziti na temperaturu agreegata i na cudne zvukove, inace ces tako unistiti i Golfa 2 kako ga znaju zdrobiti dostavljaci. Probaj izmjeriti te vanjske temperature sto sam ti rekao, isto bi trebao napraviti bilo tko da sumnja na takve probleme s pregrijavanjem. Dakle to ti je majstorsko savjet, bolje ne moze da krenes u rijesavanje problema, jer ces imati cinjenice na raspolaganju a ne nagadjanja.
« Zadnja izmjena: 24 Lipanj, 2021, 19:23:06 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #17 : 24 Lipanj, 2021, 19:47:32 »
Izmjeri s onim laserskim termometrom temperature na vodenoj pumpi i na kileru. Ne smije biti iznad 85* po ovoj vrucini.

Treba skinuti termostat ako ga ima. Mozda ti kiler nema dobar protok al to se da vidjeti s tim termometrom jer ako su temperature ujednacene na kileru, pumpi vode i na stjenki cilindra onda dobro sve cirkulira.



Posto koristis skuter u profesionalne svrhe, ti se moras odnositi prema njemu pazljivoje, i moras paziti na temperaturu agreegata i na cudne zvukove, inace ces tako unistiti i Golfa 2 kako ga znaju zdrobiti dostavljaci. Probaj izmjeriti te vanjske temperature sto sam ti rekao, isto bi trebao napraviti bilo tko da sumnja na takve probleme s pregrijavanjem. Dakle to ti je majstorsko savjet, bolje ne moze da krenes u rijesavanje problema, jer ces imati cinjenice na raspolaganju a ne nagadjanja.
mrale ja sam izmjerio 90 na celindru jučer....😶... Kazaljka pokazala malo iznad trece crtice...... 65 na kileru...

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #18 : 24 Lipanj, 2021, 21:42:15 »
Izmjeri s onim laserskim termometrom temperature na vodenoj pumpi i na kileru. Ne smije biti iznad 85* po ovoj vrucini.

Treba skinuti termostat ako ga ima. Mozda ti kiler nema dobar protok al to se da vidjeti s tim termometrom jer ako su temperature ujednacene na kileru, pumpi vode i na stjenki cilindra onda dobro sve cirkulira.



Posto koristis skuter u profesionalne svrhe, ti se moras odnositi prema njemu pazljivoje, i moras paziti na temperaturu agreegata i na cudne zvukove, inace ces tako unistiti i Golfa 2 kako ga znaju zdrobiti dostavljaci. Probaj izmjeriti te vanjske temperature sto sam ti rekao, isto bi trebao napraviti bilo tko da sumnja na takve probleme s pregrijavanjem. Dakle to ti je majstorsko savjet, bolje ne moze da krenes u rijesavanje problema, jer ces imati cinjenice na raspolaganju a ne nagadjanja.

Termostat nema , kaze majstor.

Moje misljenje je da je glava motora 150 stepeni. Kad bacim vode na glavu cvrkne  voda .

Nemam taj toplomijer laserski. Ali kuciste pumpe jedva da mogu drzati 1.5 sekundu dok kiler mogu drzati rukom mozda 2.5 sekundi. Od cijelog sistema hladjenja nahladnija je ekspanziona posuda , kiler , kuciste pumpe , manje kuciste gdje je osovina pumpe, pa glava( ne mogu pipnut glavu od temperature)

Pazim na skuter  jer radim s njim po 8 sati. Ne prelazim pola  gasa po ravnici. Uvijek 10 ml vise ulja stavim.

Sutra vam snimim video  pa okacim. Znam da malo vise lupetam u prazno ali kad nemam alat za sve.


Jel mi mozete preporucit majstora u Zagrebu koji mi moze pogledat skut?

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #19 : 24 Lipanj, 2021, 21:57:04 »
Javi se s foruma Dariu!