Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Leader 200 RMS dijelovi  (Posjeta: 739 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zmaj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 200
Piaggio Leader 200 RMS dijelovi
« : 03 Svibanj, 2021, 10:30:30 »
Recite mi da li biste na mom mjestu stavljali RMS lamelu/kvačilo i bendix. Ne bi mi bilo žao platiti 20-30€ razlike da imam mogućnost da nabavim ovo originalno.

Svoje kvačilo sam pokušao reparirati, lijepiti i sve, ali nije to to ipak. Motoru i dalje fali start, iako su novi i potisna opruga, i remen i valjcici variomata. Za RMS sam cuo da su losa kvacila, ali nemam trenutno ni u jednom servisu u BiH originalno da uzmem, a u doba pandemije pošta nam je jako nesigurna, znalo se desiti da na narudzbe izvana čekam po 3 mjeseca, ili da ne stignu nikad.

Isto tako, za ovaj bendix, postojeci funkcionise ali dosta se cuje, zvoni ko lud pri paljenju. Ne znam smijem li i to RMS stavljati, jer znam za slucajeve kad su te stvari losijih proizvodjaca znale zakovati pa ti onda napravi haos s radilicom.

Kakva su vasa iskustva s ovim dijelovima?

Unaprijed hvala.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio Leader 200 RMS dijelovi
« Odgovori #1 : 03 Svibanj, 2021, 19:20:24 »
Kuplung se da obnoviti sa sm1 paknama ako nemas majstora koji bi to rjesio mozes uzeti i rms ako druge nema, ja sam nekoliko puta za vece kubikaze uzimao i nije bilo vecih problema.

Ubiti rms ima dosta kvalitetnu robu samo neke sitnice kao rolice i cilindri nisu neka sreca.

Offline Zmaj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 200
Odg: Piaggio Leader 200 RMS dijelovi
« Odgovori #2 : 14 Svibanj, 2021, 13:16:36 »
Kuplung se da obnoviti sa sm1 paknama ako nemas majstora koji bi to rjesio mozes uzeti i rms ako druge nema, ja sam nekoliko puta za vece kubikaze uzimao i nije bilo vecih problema.

Ubiti rms ima dosta kvalitetnu robu samo neke sitnice kao rolice i cilindri nisu neka sreca.

Ma rastavljao sam kuplung i pakne su ok, ali i kad promijenim federe nije to to, kao da je kompletan okvir izgubio na obliku i cini mi se da nema svrhe bilo sta obnavljati. Narucio sam iz Italije za 45€ originalni dio, sto je dosta dobra cijena. Ovdje kod nas u Bosni je 75€ bez dostave, i opet nemas garanciju za kvalitet.

A generalno na motoru sam promijenio skoro sve na prijenosu osim kuplunga, i ima tu takozvanu "rupu" u gasu pri samom startu, koja se odmah poslije izgubi, a i krajnja brzina je upitna. Motor maksimalno natjeram do 110 sa normalnim ubrzanjem, moze i do 120 doci ali to je patnja. Inace sam vozio isti motor koji je teze palio, trosio i ulje, a bez problema isao do 140.

Kod ovog mog masina suha ko barut, kompresija top, dosta novih dijelova na prijenosu, ukljucujuci remen, rolere, zvono, klizace... Ali preko 120 nece ni uz pomoc trikova. Gramaza rolnica je tvornicka, po katalogu.