Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TGB BULLET PROBLEM  (Posjeta: 1272 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zvone_fr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TREEKKER/TGB BULL@T
TGB BULLET PROBLEM
« : 03 Svibanj, 2020, 17:18:49 »
Poštovanje dobar dan svima.
Imam problem. Ovako stoje stvari.
Na navedenom skuteru se desava da pali samo pod punim gasom uz verglanje od desetak sekundi. Kad upali nemoze zadrzati minimum.provaonsam nasetlati minimum na klipu ali ili je previsok ili se gasi. Ok... kad upali idem probat krug po dvoristu. Primi ljepo gas na pocetku prvih 2 sekunde onda se udavi. Sto vise gasa dajem to se vise davi tj guši. Ocistio sam karburator. Provjerio sve dizne sve cisto. Na glavnoj dizni pise 0.9mm,a karburator je 17.5  Prirubnica nova. Fals zrak ne vuce nigdje. E sad... Ako zelim da se ne gasi pod punim gasom to dobijem da rukom prekrijem skoro 70 posto usisa. Tada mi je ruka sva od benzina cak curi po ruci ali se tada ne gasi. Imam dojam kao da mu je puno zraka. Sarafic za stelenje zraka sam zavidao do kraja i otvorio ga za krug i kvarat. Mabje od kruga i pol. Neznam kako je skuter isao prije jer sam ga kupio pred neki dan. Isto ga je gusilo pa sam mislio da je blokada u pitanju. Skinuo sam mu sve blokade i restrikcije ali i dalje skuter nejde. Da zaboravio sam reci kad prekrijem rukom karburator i ostavim mu malo mogucnosti za disanje tad ide pod punim gasom 65. Dali mi mozete ikako pomoci sta da napravim hvala unaprjed.
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2020, 18:32:51 Zvone_fr »

Offline Zvone_fr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TREEKKER/TGB BULL@T
Odg: TGB BULLET PROBLEM
« Odgovori #1 : 03 Svibanj, 2020, 19:09:17 »
Misterija.. 😂😂😂😂

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: TGB BULLET PROBLEM
« Odgovori #2 : 03 Svibanj, 2020, 20:01:50 »
Ocito da neki fals  ima kad radi sa prekrivenim usisom  .
A kakav filter zraka imas? Jel dihta sve dobro prirubnica i spojevi airboxa sa karbom . Lamelice citave?
Najlakse da nastelas minimum da radi , uzmes dezic i lagano krenes redom spricat sve spojeve da vidis jel se mijenja rad motora , prespricaj spoj bloka i cilindra isto hoce vuc zrak tamo.
Pregledaj semeringe na strani radilice i magneta, ako slini i tu vuce fals. Ako ti je sta jos sumnjivo poslikaj i tu stavi da se vidi , probaj uzet neku normalnu diznu i promjenit.  Npr 70
:yamaha:

Offline Zvone_fr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TREEKKER/TGB BULL@T
Odg: TGB BULLET PROBLEM
« Odgovori #3 : 03 Svibanj, 2020, 21:03:50 »
Ajde probam to s sprejem. Ali mjenjao sam sve brtve nanusisnom kolektoru kod lamela brtva izmedju cilindra i bloka. Lezajeve radilice i semeninge. Tako da nevjerujem da usisava fals tamo. Nego mene buni jedna stvar. Kazes dizna 70. Ja pijma nemam koja dizna je gore sada. Kad na njoj oise 0.9 a ako odem kupiti diznu opet je u milimetrima. Jel ima kakav kalkulator koj pretvara npr taj 70=1.2 mm kuzis.

Offline GocaKralj

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 328
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ljubuški
  • Moj Skuter: Derbi Atlantis
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Stage 6 pro replica
Odg: TGB BULLET PROBLEM
« Odgovori #4 : 03 Svibanj, 2020, 21:17:08 »
70 dizna ima rupu promjera 0.7 mm. Tako da ta tvoja je valjda 90

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: TGB BULLET PROBLEM
« Odgovori #5 : 03 Svibanj, 2020, 21:44:12 »
0.9 moze biti i 60 kad se okrene naopako. Nisam jos vidio dizne da se deklarisu sa nula tacka ovo ono.

Teksta ima dosta al nista o filteru zraka. Gljiva ili airbox? Ako je airbox koliki je ulaz za zrak?

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2020, 21:46:25 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Zvone_fr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TREEKKER/TGB BULL@T
Odg: TGB BULLET PROBLEM
« Odgovori #6 : 03 Svibanj, 2020, 22:17:26 »
Soory da nista sto se tice filter. Uglavnom airbox je gore. Kad stavim gljivu s treka nema paljenja nema voznje. Mrtav. Htjeonsam ja orebaciti karburator s treka,al nepase flanđa. A za ulaz nisam siguran sada ici cu ujutro u garazu oa izmjerim. Moram ponoviti ja sam ga kupio jer je radilica tukla.
Upalio sam ga kad je prolupao isto nije orimao gas. Al sam to povezao s tim da je motor u banani. E sad sto mene muci. Dali sve to moze biti problem sto sam skinuo prsten na variomatu,maknuo ono suzenje izmedju karburatora i glave motora na gumenoj flanđi. Rijesio se restrikcije na auspuhu. Tj maknuo sve blokade. Ostao je jos samo CDI jer nema onu foru kad maknem smedju zicu. Jer kad maknem zicu vise nema iskre. Pa kontam da nije sad previse otvoren usis ispuh. A mala dizna. Cudno mi je da radi pod punim gasom samo kad mu stavim ruku na usis.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: TGB BULLET PROBLEM
« Odgovori #7 : 03 Svibanj, 2020, 22:34:56 »
Pregledaj detaljno airbox. Jesu li svi sarafi zavrnuti i jel ivice dihtaju. Ima li spuzva uopste unutra i jel fino masna ili suha ko barut. Provjeri i ulaz zraka u airbox. Koji je prečnik lulica na koju ulazi zrak u airbox. Ne znam taj motor napamet ali ako je karb 17.5 a dizna predpostavimo da je 60 onda bi ulaz u airbox trebao biti ne veci od 14mm.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Zvone_fr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TREEKKER/TGB BULL@T
Odg: TGB BULLET PROBLEM
« Odgovori #8 : 04 Svibanj, 2020, 00:11:38 »
Ok hvala provjerim sutra ulaz u airbox. A spuzvica je nova unutra crvena. Ja a sam ju natopio uljem za mijenjac. Al mislim da je ulaz u airbox preko 25mm jer kad na ulaz od boxa stavim sputvu za sudje prat onda se ne davi samo nemogu dobit minimum. Stalno sam u okretaje ide. Javim sutra sta sam napravio. Zasad hvala na svemu.

Offline Zvone_fr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TREEKKER/TGB BULL@T
Odg: TGB BULLET PROBLEM
« Odgovori #9 : 04 Svibanj, 2020, 22:47:15 »
Dino evo ide update. Malo kasnim al sam danas imao dosta obaveza. Ovako... Imao si pravo za airbox,vukao je falsh na sve strane. Sve sam to sredio i stavio prsten koj je nekada bio na ulazu u airbox. Ono suzenje. I sada se ne gusi uopce. Od minimuma do maximuma nema rupu nigdje. Skinuo sam role od 9 grama koje su bile u standardu i stavio 7.5 grama i nekakavo racing kvacilo i zvono. Uglavnom sad kad stisnem prednju kocnicu i napucam gas pali gumu bez beda. Odmah lovi. Max brzina je 60-62 nizbrdo po ravnom 55-57 km/h. Mislim da se vise i bolje nemoze dobiti bez nekog pravog kita i auspuha. Hvala ti puno. Svaka cast. Slucajno da treba tebi ili bilo kome sta iz Francuske slobodno javite. Hvala bogu DPD vozi. I nije skup. E sad.... ostao je jos jedan problem. Pali samo pod punim gasom nakon 8-10 sekundi verglanja. Nebitno dal ga startam na kurblu ili na alnaser. Jos kad bi to rijesio bio bih zadovoljan. Al sve u svemu hvala jos jednom. Ako imas jos koju sugestiju za taj dio bio bih tebi i drugima vrlo zahvalan.