Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera runner-Promjer lezaja radilice  (Posjeta: 22627 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #80 : 06 Listopad, 2010, 19:51:11 »
nikako u vodu sa njima.

 :toothy9: onda mi valja kuhalo "malo ispraljat" motornim uljem :) jbga tam grijat cu ga u rerni :)
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #81 : 06 Listopad, 2010, 20:39:41 »
j#bo te polini ležaj  :laughing6: Ja garantiram da skf koji košta 120 kn (2 komada 120 kn) može izdržati svaki he  ::)

vidim da nemaš pojma o ležajevima onda  :-X , samo ti trpaj serijske ležajeve ako tolko volite serijske stvari koji si k onda ne ostavite serijski skuter jel po vama serijala je bolja od kitanog ili nabuđenog skuta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #82 : 06 Listopad, 2010, 20:41:24 »
vidim da nemaš pojma o ležajevima onda  :-X , samo ti trpaj serijske ležajeve ako tolko volite serijske stvari koji si k onda ne ostavite serijski skuter jel po vama serijala je bolja od kitanog ili nabuđenog skuta

Ti lezajevi nisu serijski. Zapravo, oni uopce nisu radjeni za radilice nego su univerzalni, a slucajno im dimenzije pasu na piaggio

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #83 : 06 Listopad, 2010, 20:43:58 »
znači ti si sto posto siguran da su ti ležajevi baš rađeni za radilice u piaggio makinama ,ti ležajevi milion posto pašu za nešto drugo npr neki elektromotor itd ,itd

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #84 : 06 Listopad, 2010, 20:47:08 »
znači ti si sto posto siguran da su ti ležajevi baš rađeni za radilice u piaggio makinama ,ti ležajevi milion posto pašu za nešto drugo npr neki elektromotor itd ,itd

SKF sluzbeno ne radi lagere za piaggio radilice. Radi ove lagere koji dimenzijama odgovaraju i koji imaju "C" zracnost koja odgovara.
Njihova kvaliteta proizlazi iz kvalitetnih materijala i pedantnoj izradi.

Uostalom, odkud lager zna na cemu se nalazi? Njemu bitno da ga podmazujes (jer je otvorenog tipa)  :icon_biggrin:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #85 : 06 Listopad, 2010, 21:00:41 »
SKF sluzbeno ne radi lagere za piaggio radilice. Radi ove lagere koji dimenzijama odgovaraju i koji imaju "C" zracnost koja odgovara.
Njihova kvaliteta proizlazi iz kvalitetnih materijala i pedantnoj izradi.

Uostalom, odkud lager zna na cemu se nalazi? Njemu bitno da ga podmazujes (jer je otvorenog tipa)  :icon_biggrin:

pa to ga čini serijskim ležajem za opču uporabu , dok polini evo i malossi ležajevi su prilagođeni i namijenjeni upravo radu u piaggio motorima ,ja vas ne kužim opče jeste škrti sebi kupit j#bo 100-200 kuna za ležajeve da ste se nagledali sjebanih ležajeva ko ja kupili bi ove ležajeve vjerujte mi  :sad3:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #86 : 06 Listopad, 2010, 21:06:47 »
pa to ga čini serijskim ležajem za opču uporabu , dok polini evo i malossi ležajevi su prilagođeni i namijenjeni upravo radu u piaggio motorima ,ja vas ne kužim opče jeste škrti sebi kupit j#bo 100-200 kuna za ležajeve da ste se nagledali sjebanih ležajeva ko ja kupili bi ove ležajeve vjerujte mi  :sad3:

Ti vjerujes da su ti lezajevi drugaciji od "obicnih" SKF-ovih?

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #87 : 06 Listopad, 2010, 21:18:26 »
pa to ga čini serijskim ležajem za opču uporabu , dok polini evo i malossi ležajevi su prilagođeni i namijenjeni upravo radu u piaggio motorima ,ja vas ne kužim opče jeste škrti sebi kupit j#bo 100-200 kuna za ležajeve da ste se nagledali sjebanih ležajeva ko ja kupili bi ove ležajeve vjerujte mi  :sad3:
Bas si znanstvenik

jesu malossi i polini lezajevi izasli prije skf lazaja, ili nekih drugih koji su se ugradivali u skutere namjenjene za trke ili opcu upotrebu?

malossi i polini su IME i prodaju se kao takvi po skupljoj cijeni!! mislis li uistinu da je svaki lezaj znanstvena fantastika zato sto je zapakiran u polini kutiju?

zasto svi pljuju po INA dvotaktolu a na njemu pise visokokvalitetno sinteticko ulje? zato sto ne pise repsol ili malossi koji su jednako smece

'malossi' lezajevi su ubiti skf sa plasticnim kavezom ako se ne varam a cijena ima je boli glava...ne kazem da nisu kvalitetni ali alooooo!!!
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #88 : 06 Listopad, 2010, 21:21:08 »
Ti vjerujes da su ti lezajevi drugaciji od "obicnih" SKF-ovih?

ne da vjerujem nego vidiš po njima da su drugačiji pa pogledaj slike manje kuglica veče kuglice , ako su rađeni po naruđbi polinija i malossija za okretaje do 18000 rpm onda je to i skf isporučio

http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/P2800042/Bearing+crankshaft+POLINI.aspx

http://www.adrenalin-pedstop.co.uk/p/1-X-POLINI-EVOLUTION-CRANKSHAF-3139.aspx


Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #89 : 06 Listopad, 2010, 21:39:48 »
vidiš po njima da su drugačiji pa pogledaj slike manje kuglica veče kuglice

Jesi kad vidio SKF lager sa poliamidnim kavezom? Izgleda identicno. Znas zasto? Zato sto i je identican

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #90 : 06 Listopad, 2010, 21:43:29 »
Pogledaj malo SKF specifikacije za "najobicniji" 6204 tn9[poliamid kavez] za mina blokove....Pa taj Polinijev je chit ako je pravljen za samo 18000ob... :icon_biggrin:
http://www.skf.com/skf/productcatalogue/Forwarder?action=PPP&lang=en&imperial=false&windowName=null&perfid=101010&prodid=1010100204
A ja sam ih placao po 10-ak eura...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #91 : 06 Listopad, 2010, 21:46:42 »
Pogledaj malo SKF specifikacije za "najobicniji" 6204 tn9[poliamid kavez] za mina blokove....Pa taj Polinijev je chit ako je pravljen za samo 18000ob... :icon_biggrin:
http://www.skf.com/skf/productcatalogue/Forwarder?action=PPP&lang=en&imperial=false&windowName=null&perfid=101010&prodid=1010100204
A ja sam ih placao po 10-ak eura...

Upravo tako.

A sad zamisli ako se lezaj okrene jednom, koliko puta se kuglica u njemu puta okrene dok on napravi puni krug...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #92 : 06 Listopad, 2010, 21:50:14 »
vidim da nemaš pojma o ležajevima onda  :-X , samo ti trpaj serijske ležajeve ako tolko volite serijske stvari koji si k onda ne ostavite serijski skuter jel po vama serijala je bolja od kitanog ili nabuđenog skuta

Jel ti dovoljno ako kažem da su skf ležajevi od 120 kn nakon raspadanja igličastog i puknuća klipnjače i dalje bili funkcionalni? s tim da su prije toga odvrtili nekoliko tisuća km na polini evo setupu.

Eto, nemam pojma. Pogledao sam filmić na jubitou pa po forumu pipem ono što drugi ljudi pišu.  :dontknow:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #93 : 06 Listopad, 2010, 21:52:10 »
Jel ti dovoljno ako kažem da su skf ležajevi od 120 kn nakon raspadanja igličastog i puknuća klipnjače i dalje bili funkcionalni? s tim da su prije toga odvrtili nekoliko tisuća km na polini evo setupu.

Eto, nemam pojma. Pogledao sam filmić na jubitou pa po forumu pipem ono što drugi ljudi pišu:dontknow:
:toothy12:

nismo svi roket sajentists...

postoji kit i za BB pa nemaju drugih lezaja nego NTN  :dontknow:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #94 : 06 Listopad, 2010, 21:53:51 »
Ima "bgm" ako se ne varam  :toothy12:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #95 : 06 Listopad, 2010, 22:02:36 »
Ima "bgm" ako se ne varam  :toothy12:
daj suti, koda on zna...vidis da sam stavio smajlic da neznam
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #96 : 06 Listopad, 2010, 22:19:22 »
ma slobodno si vi stavljajte radilicu i bez ležaja što se mene tiče  :laughing11: j#bo vas škrte teško vam dat 100 kuna više za ležaj hahahaha pa obrišem si guzicu s tih sto kuna ako je i bolji 1% od običnog skf ležaja uzet ču ga tako da vam je uzalud svirači  :icon_tongue:

Offline MazdaMurairotor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 232
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip sp
  • Moja Kaciga: Kbc
  • MojSetup: Malossi MHR replica 70
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #97 : 06 Listopad, 2010, 22:21:21 »
ma slobodno si vi stavljajte radilicu i bez ležaja što se mene tiče  :laughing11: j#bo vas škrte teško vam dat 100 kuna više za ležaj hahahaha pa obrišem si guzicu s tih sto kuna ako je i bolji 1% od običnog skf ležaja uzet ču ga tako da vam je uzalud svirači  :icon_tongue:

ahahahahahahahahaha :toothy12:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #98 : 06 Listopad, 2010, 22:23:06 »
ma slobodno si vi stavljajte radilicu i bez ležaja što se mene tiče  :laughing11: j#bo vas škrte teško vam dat 100 kuna više za ležaj hahahaha pa obrišem si guzicu s tih sto kuna ako je i bolji 1% od običnog skf ležaja uzet ču ga tako da vam je uzalud svirači  :icon_tongue:

A kaj ak je losiji?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #99 : 06 Listopad, 2010, 22:28:07 »
Jedino što ima smisla su oni malossi ležajevi što imaju otokaren unutarnji dio