Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pouzdanost danasnjih automobila  (Posjeta: 1627 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline PchelaUbica

• Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • Spol: Muški
  • Years
Odg: Pouzdanost danasnjih automobila
« Odgovori #40 : 04 Prosinac, 2019, 20:06:49 »
I onaj neprocjeenjivi zvuk skripanja starog kredenca kad izlazis iz vw-a :) kojeg btw nijedan ovlasteni nemoze rijesiti
:yamaha:

Offline dacerovs

• moderator
  • maxi forumaš
  • Samo Yamaha da da
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: D.Dragonožec
  • Moj Skuter: Yamaha Nmax 125 ABS
  • Moja Kaciga: Nolan 85S
  • MojSetup: Malossi Multivar 2000 Maxi, 9.5gr role, Zuti centralni feder
  • MojSpuh: Crn ko duša
« Odgovori #41 : 04 Prosinac, 2019, 23:10:45 »
Moj VW Golfic 7 je skripio ko stara kola, ides preko lezeceg i mrale zakripi da me sve sram bilo.
Na 60tkm omastili i oslabili amortizeri da sam na tehnickom dozivio crvenilo na licu.
I on starta kad sam ga kupio je skripio tamo di suvozac drzi noge, ovlasteni to nije mogao rijesit, 3 puta je zbog tog bio u servisu, ma kurcina.
Prije nego kaj sam ga prodao je poceo pucktat kad se mota volan.
Parking zenzori hahah su se znali zablesirat kad se vozis lagano u koloni i ostanu svirat sve dok ne stisnes tipku.
Ekran mi izgubio piksele.
Ovjes je pohrdao opasno u 4 god.
Pritisak papucice kuplunga je uredno proizvodio zvuk aludirajuci na potisni lezaj, ali mralici u servisu su rekli da je to ok i da ak sam htio da se nis ne cuje u autu da sam trebao uzet TDi jer je TSI tak tih da se sve zivo cuje hahahahhaha.
Jedino al jedino kaj mi se svidalo na autu je motor, 1.2TSI ne trosi, a ide odlicno pogotovo nakon mapiranja.

Sve u svemu, nije to toliko los auto koliko on ne vrijedi te velike novce koliko on kosta. Dok je na jednom podrucju bolji od drugih, toliko ga drugi sisaju u svem ostalom.
Osjecaj za volanom je katastrofa, taj auto nikad nije ravno isao, uvijek ili lijevo ili desno tak da na autocesti mrdas volanom kao u starom holywoodskom filmu kad imitiraju voznju hahah, uvijek ima skoro pola okreta vise za motanje u gradu meni jako frustrirajuce!!
ESP neda nimalo agresivnu voznju, u zavoju napucas gas majstor skroz oduzme gas i ti se jebi balkancino glupa, kuda srljas!!!
Sjedalo mu podize noge, katastrofa za misic potkoljenice, nakon duze voznje grcevi su sve jaci.

Jednostavno receno, auto mi nimalo ne lezi i nije mi po gustu uopce, sjedalo sam namjestao na tjednoj bazi, pa malo gore pa malo dolje pa malo lumbalnu potporu ovako pa onako.
Toliko od mene i VWa, al fala lepa nebi vise.
Audi nema takvih musica al je opet puno skuplji od Vwjca pa se dovodi u pitanje isplativost kao novog vozila.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Online matija84m

• Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • Years
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: base
  • MojSpuh: sut
« Odgovori #42 : 04 Prosinac, 2019, 23:29:01 »
Kad te sve najdi kupis forda starog 15g. I samo se vozis. Sa 300 000 jos uvjek na orginalnom ovjesu. Ne brine te veliki servis jer on ne postoji :dontknow: Lanac zakon. Mjenjal sam diskove na 272000 km jer je lik na tehnickom srao da su losi a vozili bi jos. Za hrpu kvarljivih djelova ni neznas da postoje jer se ne kvare nikad :dontknow: Prije ces unistit sve lezece policajce nego ovjes na tom autu. I sve je utegnuto kao i prvog dana.

Offline dacerovs

• moderator
  • maxi forumaš
  • Samo Yamaha da da
  • YearsYearsYears
« Odgovori #43 : 05 Prosinac, 2019, 00:03:03 »
Kad te sve najdi kupis forda starog 15g. I samo se vozis. Sa 300 000 jos uvjek na orginalnom ovjesu. Ne brine te veliki servis jer on ne postoji :dontknow: Lanac zakon. Mjenjal sam diskove na 272000 km jer je lik na tehnickom srao da su losi a vozili bi jos. Za hrpu kvarljivih djelova ni neznas da postoje jer se ne kvare nikad :dontknow: Prije ces unistit sve lezece policajce nego ovjes na tom autu. I sve je utegnuto kao i prvog dana.
Nemoj mi rec Matija da i ti vozis Forda?

Online matija84m

• maxi forumaš
  • Years
« Odgovori #44 : 05 Prosinac, 2019, 00:52:22 »
Da mondea 2001.g.
Slucajno kupil pred tri godine za za smjesne novce. Kupio ga iz place i jos mi je ostalo da zivim ostatak mjeseca :icon_thumright:
Od tada opalio nekih 70000km i samo vozim.

Online dario007

• moderator
  • maxi forumaš
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg mc2 180,Sr 172
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06
« Odgovori #45 : 05 Prosinac, 2019, 06:09:37 »
Vozio sam se u Matijinom Fordu i nevjerovatno koliko je auto utegnut sa 300000km i kojom elegancijom prelazi lezeci.Ono vozimo se i govorim pazi tu je rupa,veli on ma kakva rupa i predje preko nje kao da je nema.Meni na Polu oce kotac otrgnut hahahah.Ajd malo prokisnjava u auto i otpada polica suvozaca,ali to je 18.g star auto koji je platio ko bolji bicikl.

Ovo za Golfa je istina i meni na Polu cvili papucica kvacila,gume na vratima proizvode zvuk kao da se raspada,u zadnje vrijeme nes cvile seleni zadnjeg mosta,amortizeri au pri kraju,sva 4 su masna...a nema jos ni punih 100tkm.
Da ne pricam sta su sve izmjenjali u garanciji i koliko puta me ostavio na cesti,bolje da ne pricam.
« Zadnja izmjena: 05 Prosinac, 2019, 06:11:51 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online dino73n

• maxi forumaš
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Medley S 155, Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 569 Track
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
« Odgovori #46 : 05 Prosinac, 2019, 07:22:11 »
Evo jos jednog sretnog vozaca Forda. Da mi je prije nekih 5-6 godina neko rekao da cu voziti Forda tu bi svadja izbila. Igrom slucaja prije 3.5 godine kad sam trebao kupiti auto imao sam nekih 4000€ za rabljeno vozilo i tad su sa cijenom nametali golf 4 2002g citroen c4 2005-6 i Ford Focus 2006-7. Na kraju sam kupio Focus C-Max 2007 godina sa nekih 195000km. Sad ima 275000km i imao sam samo jedan kvar alternator je otkazao poslušnost.
Podvozje je i sad orginalno, za skoro punih 13 godina i 275k km nije otkazalo nista od djelova trapa.
Uglavnom Ford se tako lijepo vozi i sluša i uvlači pod kožu da sam siguran da  ce mi slijedeće vozilo ponovo biti Ford. Imao sam i par VW vozila kroz zivot i nikad nisam doživio tu vrstu "ljubavi" s njima.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline dacerovs

• moderator
  • maxi forumaš
  • Samo Yamaha da da
  • YearsYearsYears
« Odgovori #47 : 05 Prosinac, 2019, 07:48:26 »

Evo tu sam mu taman felge stavio prije nego sam ga prodao. Felge su sa Mondea Ghia X opreme iz 2008g, tezu felgu u zivotu nisam nosio. Ma auto mi je bio top i imao sam plan uzet tada novijeg Focusa al me put odveo na Golfaru.
A ovo je sadasnja makina

Offline JogFromYamaha

• moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • how you ride not what you ride
  • Mjesto: Varazdin
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: leosvinjče
« Odgovori #48 : 05 Prosinac, 2019, 09:35:55 »
Kaj da ti ja velim
Moj Focus mk1 2000to godiste s 1.8 TDCI masinom je odgulio 860000km bez otvaranja masine, samo redovni servis i vozi.
Onda je ko zamjenu dosao golf 6 koji je na 160000km razvalio dpf i turbinu, stalni problemi s spurom zadnjih kotaca (imaju los zadnji most pogotovo na karavanu) naravno hrda po vratima gepeka, panti vozaceve i suvozaceve strane rikavaju jer vrata imaju 50 kila. Radio i automatska klima u autu citaj ne rade nikome dulje od 2 godine jer imaju zajednicki modul koji vrisne a djelovi kostaju ko da imas porschea.
Onda je dosao golf 7 od firme, isti problemi ko ina 6ici, nakon dvije godine javlja se hrda po pragovima, zadnja vrata pupaju, neudoban  jer su skratili hod amortizera za 6cm pa osjecas svaki kamencic i sjedis ko majmun na podu, znaci ulaz i izlaz iz auta su katastrofa.
I sada ponovno na focusa 1.6 tdci 80kw, nikakvih problema za sada nije bilo.Moram nadodati da sam odmah na opozivu dobio novi karter s lajtungom turbine i usisom ulja, te je problem prijasnjih motora s time otklonjen.
Jos u obitelji imam Fiestu zetec koja je super pouzdana, pasat 2014 kojemu je zruzila masina u prvoj godini i VW nije htio mjenjati u svome trosku (zacepljeni uljni lajtung turbine koja se razletjela i razvalila masinu). Interesantno je i da VW odraduje servis, potpise knjigu, izda i naplati racun a ne prizna garanciju ni na posao ni na proizvod unutar garantnog roka. Zastupaju ideju da ako je popravak veci od 40% trenutne vrijednosti voila garancije nema niti se cijena umanjava za iznos - citaj godinu dana stari pasat sa cijenom od 42000e vrijedi po njima 16000e i 40% od toga je cca 7000e a dijagnosticiran problem koji treba otkloniti je bio cca 9800e. Na to dolazi da je auto crko na autocesti i slepanje iz druge drzave je moguce samo preko njihovog speditera i kostalo je 2700e da bi auto dosao 500km do Varazdina.
#SamoDitek nikakvi Pe-zot

Online matija84m

• maxi forumaš
  • Years
« Odgovori #49 : 05 Prosinac, 2019, 10:28:53 »
A pretovar stalno neki. Odma sam stavio nosace jer mi trebaju cesto. Natovario doma 5 pvc vrata i vozi u punat na krk :frajer:

Auto se bas koristi i ne stedi.
Tu su jos dva putnika i pun bunker alata.
« Zadnja izmjena: 05 Prosinac, 2019, 10:32:40 matija84m »

Online dario007

• moderator
  • maxi forumaš
  • Moj Skuter: Nrg mc2 180,Sr 172
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06
« Odgovori #50 : 05 Prosinac, 2019, 13:42:05 »
Kaj je to Suhi slikao??

Jog-kak je na kraju ispala zavrzlama sa Passatom?Meni su sve priznali i rijesavali pod garanciju,izmjenjali su dijelova pola vrijednosti auta.Bez racunanja ruku su dvije prijave 34tkn,a bilo je toga jos...tri puta slepanje...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online matija84m

• maxi forumaš
  • Years
« Odgovori #51 : 05 Prosinac, 2019, 14:31:55 »
Suhi da. :laughing7:
Ma neka stara slika sa jos starijeg moba.

Offline Corector

• Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • 11...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Purejet
  • MojSetup: 43P
« Odgovori #52 : 05 Prosinac, 2019, 15:47:19 »
Ford je na dobrom glasu, Andjelko iz Lagerosa ga jako dugo vozi i sve 5 za taj auto, Fokus dvojka cini mi se.
Trrba pitat drotove kakvi su im naspram Skoda, a onaj francski potrcko kaj firaju je veci cirkus nego Golf 4 SDI.

Offline ljubo46

• Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
« Odgovori #53 : 05 Prosinac, 2019, 16:07:55 »
Neznam kakve vi to polu raspadnute folcike vozite..ja vozim vec trecega ( golf mk4 sdi, mk6 1.6tdi i sad mk7 tsi) nikad problema s nijednim a tuklo se kilometara po pravo.. :icon_thumright:
Samo rad!

Offline srunner221

• forumski skejter
  • **
  • Years
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Dr evo 70
  • MojSpuh: Yaeuni r
« Odgovori #54 : 05 Prosinac, 2019, 16:21:18 »
2x passat 1.8t imam, j**** im majkuu svaki dan pa i na hladno,u crvenom je redovno na jednom u 100tkm nisam ni filter ulja promijenio a kamoli ista vise... 
Sljedeci koji cu uzet ce bit ili cc 2.0, ili a4/a5 sa 2.0 ostalo

Od  neocekivanih kvarova u tih 100tkm 2x bobina, 1x servo pumpa i to radi moje greske... ps auto sad ima 420+tkm

Online matija84m

• maxi forumaš
  • Years
« Odgovori #55 : 05 Prosinac, 2019, 17:54:15 »
A super.
Nije nitko reko da pasat nevalja.
Ja sam spomenul forda kako ga kupis za kiki riki vozis se godinama i jos ga prodas za iste novce ili vece.

Offline dacerovs

• moderator
  • maxi forumaš
  • Samo Yamaha da da
  • YearsYearsYears
Pouzdanost danasnjih automobila
« Odgovori #56 : 05 Prosinac, 2019, 18:09:40 »
Neznam kakve vi to polu raspadnute folcike vozite..ja vozim vec trecega ( golf mk4 sdi, mk6 1.6tdi i sad mk7 tsi) nikad problema s nijednim a tuklo se kilometara po pravo.. :icon_thumright:
Nove folcike prijatelju, nooove.
Ne rabljene sa preko 100tkm.
Ti ocito imas srece sa VWom, a da nisi imao problema sa Golfom 6, u to ti bas ne vjerujem, kolko znam imao si 1.6tdi koji ima jebeni problem sa Diznama, DPFom i EGR ventilom koji kosta 5000kn, ja do dana danasnjeg nisam vidio G6 a da ga nesto od gore navedenog nije jebalo.

Al dobro, svak vozi sta mu se svida i za sta ima para.
Mene je VW razocarao s obzirom koliko kosta, trebao je bit bez mane i takvih gluposti u toj klasi pa da se moze prozvat kraljem compact klase.

Offline srunner221

• forumski skejter
  • **
  • Years
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Dr evo 70
  • MojSpuh: Yaeuni r
« Odgovori #57 : 05 Prosinac, 2019, 18:34:03 »
Ne kazem da je netko rekao da ne valja nego citam kako se ovi raspadaju i ne vjerujem...

Offline dacerovs

• moderator
  • maxi forumaš
  • Samo Yamaha da da
  • YearsYearsYears
« Odgovori #58 : 05 Prosinac, 2019, 18:40:55 »
Ne kazem da je netko rekao da ne valja nego citam kako se ovi raspadaju i ne vjerujem...
Stari VW do 2005g je pravi VW, ovo novo nema veze s tim.

Offline ljubo46

• Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
« Odgovori #59 : 05 Prosinac, 2019, 19:07:08 »
Nove folcike prijatelju, nooove.
Ne rabljene sa preko 100tkm.
Ti ocito imas srece sa VWom, a da nisi imao problema sa Golfom 6, u to ti bas ne vjerujem, kolko znam imao si 1.6tdi koji ima jebeni problem sa Diznama, DPFom i EGR ventilom koji kosta 5000kn, ja do dana danasnjeg nisam vidio G6 a da ga nesto od gore navedenog nije jebalo.

Al dobro, svak vozi sta mu se svida i za sta ima para.
Mene je VW razocarao s obzirom koliko kosta, trebao je bit bez mane i takvih gluposti u toj klasi pa da se moze prozvat kraljem compact klase.

Moj krumpirvagen stari mk6 sad ima 150000 a na 110000 sam sve povadio van jer sam odlucio ga mapirat kod muhe. Evo brat ga vozi i kolje i ubiva..Nikad nista nije otislo..kad redovito servisiras ne odlaze stvari samo tako..pogotovo sto ljudi kupuju te aute a ne znaju ih koristiti. Dpf i egr nije problem auta nego vlasnika i njegovog nacina koristenja. Te masine nisu konstruirane za kratke relacije i voznje pali gasi i tko god se vozi kako se spada i na prave relacije nema gotovo nikad s nicime problema.
Samo rad!