Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Do Grcke s PUREJETOM  (Posjeta: 31267 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #120 : 30 Lipanj, 2018, 11:12:53 »
Nemojte se ustrucavati pa pitati na pm, sve vezano za PUREJET slobodno ovdje.

Kad netko kaze da PUREJET ne valja, samo mu zaljepite ovaj link na celo :toothy10: A di su jos one prosle voznje po cijeloj sredisnjoj i jugozapadnoj Hrvatskoj.



Dojmove sam opisao veoma sturo i tu fali dosta slika, fokusiran sam iskljicivo na skuter purejet i voznju. :icon_thumright:

Stipe pa tebi je do Kotora samo tako doci :P
moze jos pitanja? ispilati cu te posteno  ;D

kakav je to auspuh?
kakvo je to deklo?
kolika mu je max brzina?
i jesi racunao potrosnju?

Auspuh je Leovince GP, imas ga za dosta skutera u ponudi. Po performansama je zeru slabiji od ZXa, ali zato skuter bolje prima gas s njim i performanse te raspolozivost su bas za Touring. Ono sto mi je zapravo najbitnije je ODRZAVANJE i BUKA. Ovom auspuhi se ne mijenja vuna jer ne postoji, ja ZXu spalim vunu za mjesec dana :toothy12: i opcenito je zvuk milina, tih, reski, ma cujes samo vjetar kad se vozis, za razliku od ostalih rezona koje i proizvode vise vibracija zbog svoje otvorenosti.

Deklo mu je od Derbija GP1 Racing, dakle model s lancem ima fensi deklo. To deklo nema mogucnost montsze kurble.


Maksimalna mu je brzina 107kmh gpsa u Zagrebu, u Crnoj Gori sam ga raspizdio preko 120gpsa niz brdo :toothy12: :toothy12:
Kad se vozim na duze ture, odrzavam brzinu izmedju 80 i 90gpsa, tu mi je najkomfornije, vjetar ne udara, buka vjetra nije velika. ZA ONE KOJI PODCJENJUJU, samo ja tu brzinu odrzavam i kroz zavoje, istina runner se prepigava ponekad, ali Bridgestone obavlja posao za Oskara :D


Potrosnja na ovom tripu je bila 2.8l. Sveukupna masa sigurnih 250kg. Dakle non stop se trudis odrzavati brzinu izmedju 80 i 90gpsa. To se vozi od 7600 do 8000rpm za tu brzinu. Malo sam se i potrudio pa je potrosnja pala na 2.6l. Da ga dam nekom pocetniku, ostvario bi 2.4l bez problema jer sam ja toliko imao od Zagreba do Bosanske Otoke i nazad.

Krenuo sam iz Zga s 5l goriva. U Kozarskoj Dubici natocio do cepa. Sljedexe tocenje do cepa je bilo u Sarajevu, zatim na samoj granici Crne Gore s Albanijom. Pa u Sarandeu malo, da bih u Grckoj natocio punog, pa opet u Dracu, pa u Bosni. Imam negdje tocno zapisano, nadopunoti cu...

Litru ulja potrosi na 1800km. Sipam polusintetiku od 45kn. Potrosio hrpu Castrola Actevo, Mobil 1, trosio sam i Full sintetiku Mobil1. Sve to podmazuje bez greske.
Isla bi i minerala, al nema potrebe kad je ulje jeftino, a dosta dugo traje.




Prije ovog tripa sam se.odvikao od skutera, j#bote imao sam strah. A kroz ovoliko kilometara brzo dodjes k sebi, odnosno naucis puno toga. Koliko sam zavoja prosao, navozao se jebenim makadamom, svakanve moguce terene i uvjete sam izbrijao, sad me bas trazi da predjem na nesto jace jer sam u povratku kroz Bosnu WOTao runnera do besvijesti, tu sam najvise ubio remen, doslovno sam u Bosni iskopao rupu u prijenosu, jer je non stop u maksimumu, i evo sad imam mrtav start, oscilacije u ubrzanju s okretsjima :D
Najzalosnije mi je sto sam tako ubio Nexusa, i BBa, majstor sam za ubit remen koji bude mlohav....
A bogami i za kocnice, kome kocnica super koco, sprzim je kroz par desetaka minuta. Sebi sam skroz unistio prednju, potrosio sam disk, ljubicaste je boje, plocice su na 1/3. Koci 50% slabije. Moram prec na sinter smjesu, a neda mi ih se zagrijavati...

Gume su satrane, ovo im je druga sezona i mogu se prosverscati ako se necu puno voziti. Jer su jos mekane.

« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 11:35:56 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #121 : 30 Lipanj, 2018, 11:53:23 »
Stipe pitaj mene  :happy3:
Ja imam bolji spuh  :headbang:
I deklo sa kurblom
Maksimalna mi manja  :sad1:
ali zato i potrosnja manja  :toothy10:

Svaka cast stari dobro si izbrasnario. Nemože nam nitko nista nikakvi orlovi i pilici. Jer mi smo tigrovi  :kvart4:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #122 : 30 Lipanj, 2018, 12:07:55 »
Pa jel moguce da su mi se izbrisale slike purejeta i peze u Grckoj? :confused5:
 Nemoj mi pezu kititi purejetovim perjem, purejet ne zeli pezino da je pozlaceno izvana :toothy9:
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 12:21:30 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #123 : 30 Lipanj, 2018, 12:16:55 »
Oko 19h ovdje se nalazio.

Krenuo dalje oko 21h nema stajanja. Nece meni niko govoriti da je pjurdet bolji pogotovo za tripove. Kaj sam ponio ? Cackalice za oci  sve kaj mi treba.
Pjiretista cuvaj se. Kreni dalje na istok jer do 3h-4h unutro ja sam u grckoj

Jos uvijek cekamo slike sa ovog turbo tripa   ;D

Online stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #124 : 30 Lipanj, 2018, 13:25:39 »
Stipe pitaj mene  :happy3:
Ja imam bolji spuh  :headbang:
I deklo sa kurblom
Maksimalna mi manja  :sad1:
ali zato i potrosnja manja  :toothy10:

Ali ti vozis pezu...  ;D

Kod nas u dalmaciji je to kao ka vozim daciju...

Nemoj se ljutiti ali je to stvarno tako...
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 13:27:46 stipe »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #125 : 30 Lipanj, 2018, 13:37:54 »
Potrosnja na ovom tripu je bila 2.8l.
Litru ulja potrosi na 1800km.

Laganom racunicom, to je 2% mjesavina (50.4 litre benge na litru ulja)  :icon_thumright:

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #126 : 30 Lipanj, 2018, 13:54:06 »
Stipe pitaj mene  :happy3:
Ja imam bolji spuh  :headbang:
I deklo sa kurblom
Maksimalna mi manja  :sad1:
ali zato i potrosnja manja  :toothy10:

Ali ti vozis pezu...  ;D

Kod nas u dalmaciji je to kao ka vozim daciju...

Nemoj se ljutiti ali je to stvarno tako...
Javio se covjek sa et4  :happy8: Pa da zato jesmo u supku europe jer neznamo kaj valja kaj ne.
Kako talijan meni kaze na engleskom , piaggio very shit.
I da kolko vidim dachie voze uberi i taxi. Ne vidim fiata , alfu ili bilo kojega talijana  :headbang: .
Dachia rulssssss
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Online stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #127 : 30 Lipanj, 2018, 14:17:37 »
Da! Javio se covik koji vozi et4!
I koji je imao sprtcityja 200 i beva 250 i vespu gts250 i runnera 180 i libertyja 70 i libertyja 50 i malagutija f15 i runnera 50 st i runnera 50sp i apriliju sr 50 i cagivu passing 106 i nrg 50 i vespu et4 50...

Imam 36g i brdo kilometara iza sebe... valjda i imam nekog iskustva...
Za mene je piaggio savrsenstvo! Nikad me nije ostavio na cesti!
Imas problema sa et4?
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 14:20:41 stipe »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7009
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #128 : 30 Lipanj, 2018, 14:18:42 »
Ovaj...da dodam i vespu gore na anketu u drugoj temi? :toothy10:
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 14:20:14 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #129 : 30 Lipanj, 2018, 14:23:16 »
Nisam istinski fan talijana, uvijek mi nesto jako smeta. Primjerice, da kupim Nrg powera, vrag mi ne bi dao mira i ugodio bih si sljedece:

- naprijed hidraulicna vilica s jacom celjusti
- iza podesavajuci amortizer
- zadnja kocnica (celjust, 15mm veci disk, glavcija i felga od SRke)

E to bi mi onda bio tip top skuter. I kad se to doradi, ja sam PREZADOVOLJAN.
Sto se tice struje, mogao bih staviti od minarellija cdi i bobinu da nikad ne crknu.


Isto tako s purejetom, napravis, ugodis i AMEN. Otkako sam to odradio NIKAD NISAM OSTAO NA CESTI.

A S PEZOM JESAM!!!



A peza. Svako malo neka musica, sve su to sitnice i male stvari, ali to polako i sigurno ubija volju... Fanatik nisam za nista, ako me nesto zajebava istolerirati cu koliko mogu, ali ako predje sve granice, e pa nisam bas toliko lud da trpim sranja i da idem s knedlom u grlu pitajici se hoce li sad iznenada stati, a kao siguran sam da je sve u redu.

Meni je purejet konstanta, nema zasicenja jer mi se neda zajebavati s nekim drugim musicarom. Nadjes si jos neku zanimaciji pored toga da nema dosade i odlicno, a ne da robijam samo s jednim skuterom kojem su odbrojani dani kad ce otici i kad cu dozivjeti olaksanje i bijeg iz ropstva jer me je odnijelo...
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 14:29:31 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #130 : 30 Lipanj, 2018, 15:02:13 »
Koja zatucanost. Znaci cijeli svijet pljuje po talijanima ,a za vas su sveta krava.  :headbang:

Pezo = Dachia do jaja. Dachia se vozi na istoku. Kina , India po najzahtjevnijim terenima. Bliski istok po pustinjama, kod nas kao taxi. Sam si rekao da je peza ko dachia hvala ti na komplimentu bil bi za ludnicu da se ljutim.
Piaggio = BMW sminkica, konji i low quality. A bome i o konjima mozemo raspravljati kada jedan kymko ima vise konja od beverlya , kada jedna peza sa variomatom i auspuhom brza od piaggia.

Ti vozi et4 ili kaj god nemam ja nis protiv. Dapace et4 je jos kvalitetna masina  :icon_thumright: ali nemoj mi pricati o nekim malagutijima i gilerama jer da su valjali nebi firma propala. Malaguti davnih dana , velika Gilera od 2018g ukinuta , talijan kazes ? Dragster propao , Aprilia medu skuterima se gasi a bome nisu im niti motori vauuu. NOVI Shiver isti kao prvi shiver   :laughing7: ali bitno da su poklopac ventila polakirali i ramu u crveno. 900cc ,a konja kao 750cc jeaaa  :headbang:  Da nije naljepnica samo 900 :toothy3:
Ljudi se rajcaju na beva 500 , kad ono tek sada dolazi na naplatu talijanska kvaliteta. Cilindri im se pigaju odlaze u jaje i pocne mjesat ulje i bengu jeeeeaaa  :headbang: Talijan quality

Ok dosta o tome srusit cu ti Talijansu usminkanu kulu od karata. A karte davnih dana natopljene vodom i lagano se pigaju isto kao i Venecija ahahha neznaju nit temelje napraviti. Grad im tone  :laughing3:


U drugu ruku pezo nije sveta krava za mene ali osim ovih trulih talijana kaj drugo imam.  :dontknow:
Morini podrzavam jedino ali vidli su cigani da tu nece biti kvarova pa odustali od njega.  Nis prelazim na hondu  :drunken_smilie:  JE da nejde ali kvalitetu ima , vertikalu ima , aluminijsku ramu  ima , i nece mi zujati getriba  :icon_thumright:.
Bil bum mali samuraj  :toothy9:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #131 : 30 Lipanj, 2018, 15:37:11 »
Piaggio Purejet frendic :bicedobro: atipicni talijan :headbang:

Sad cu nabrojati ono sto se istice u odnosu na klasicne talijane, i tu je apgrejdan:
- Instalacija ima kvalitetne dzekove, bakrene zice i izolaciju
- elektricni sklopovi rade bez greske, ne crkavaju
- teflonska crijeva za gorivo koja ne stare i kvalitetne spojnice koje nikad ne sline
- termo grupa i lezaji se podmazuju cistim uljem, dakle premija TOP TOP za trajnost mehanike, bez brisutnosti benzina koji ispire i susi, kad otvoris purejeta iznutra, sve je kao spremno za konzerviranje i bolesno se sjaji jer je UVIJEK svjez i cisti dvotsktol unutra, pa to je bolje nego 4T. DA DA samo purejet :headbang:
- opcenito se masina manje vrti od piaggio karba = duzi vijek klipcine, karika, termo grupe, lezaja i radilice
- ne odlazi mu getriba
- semerizni radilice ne sline
- ne puca radilica, ne odlaze lezaji
- vodena pumpa traje dosta duze nego na karbu

Talijansko srce oplemenjeno vrhunskom tehnikom podmazivanja s cistim svjezim dvotaktolom osigurava vjecnost mehanike. Njemacki Siemens, Bing i Australski patent ubrizgavanja osiguravaju perfektno ubizgavanje goriva.

Frendic, purejet je prica za sebe i ne ide u isti kos s talijanima :headbang:


Honda je zanimljiva, jebena rama i kocnice, jeben kandidat za purejet masinu, ona vertikala je jebiga, vertikala, minarelli je imao vertikalu devedesetih... high tech purejet je mnogo naprednija strojarnica  :headbang:



Sve se to kotrlja, ide, samo purejet nema musica  :icon_thumright:



Ja se unaprijed ispricavam zbog sljedeceg brutalnog, istinitog zakljucka:  :giljotina:
I imamo PEUGEOT masine (vertikala i horizontala) koje su oplemenjene ajnspric tehnologijom kao i purejet pa su najveca zamorcad >>>>MEHANIKE PEZO MASINA<<<<


Overkill je upravo izvrsen, ovo zadnje je cinjenica, nije ajnspric mana nego pezo mehanika :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 15:43:44 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #132 : 30 Lipanj, 2018, 15:50:20 »
Peza se vrti manje od pjurdeta. Peza ima bolji cilindar od pjurdeta. Jedina mana getriba ali tome cu osobno stati na kraj ove zime i ucinit cu ju vjecnom tako da kada ce netko moji skuter otvoriti 2265g a na bloku pise 97.  :headbang:
Nikada pjurdet nece biti bolji od karbosa peze. Nikada to je nemoguca misija. Kuzis ti kolko toga pjurdet ima a peza cista hard core mehanika.
Talijanima priznajem jedno , shvatili su da su preglupi da naprave elektroniku za taj skuter pa su dali nekome drugome tj svabima.
Da mi bar netko nabroji jednu stvar zasto bi minpeza stala odmah binrazmisljao o prelasku na drugi agregat ali ovako ne vidim razloga. Nemogu reci joj moram paziti da mi ne ode fegazer kada nemoze otici ili da ce mi puknut prirubnica kada nemoze puknuti ili da ce puknuti radilica , ili mozda pumpa goriva propisati. Govori se o pezinim cdima... Hmmm kada je to otislo ne sjecam se. Piaggu ne odlaze samo cdi/bobine nego i statori. E to na pezi niiiiikkkaddaa nine preslo . Taj slucaj nije zabiljezen u povjesti pezinih kvarova.
Ljudi pomozite mi i ukazite mi gdje stoji potencijalni kvar na pezinom agregatu.
MOLIM POMOC
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #133 : 30 Lipanj, 2018, 15:56:06 »
Koja zatucanost. Znaci cijeli svijet pljuje po talijanima ,a za vas su sveta krava.  :headbang:

Pezo = Dachia do jaja. Dachia se vozi na istoku. Kina , India po najzahtjevnijim terenima. Bliski istok po pustinjama, kod nas kao taxi. Sam si rekao da je peza ko dachia hvala ti na komplimentu bil bi za ludnicu da se ljutim.
Piaggio = BMW sminkica, konji i low quality. A bome i o konjima mozemo raspravljati kada jedan kymko ima vise konja od beverlya , kada jedna peza sa variomatom i auspuhom brza od piaggia.

Ti vozi et4 ili kaj god nemam ja nis protiv. Dapace et4 je jos kvalitetna masina  :icon_thumright: ali nemoj mi pricati o nekim malagutijima i gilerama jer da su valjali nebi firma propala. Malaguti davnih dana , velika Gilera od 2018g ukinuta , talijan kazes ? Dragster propao , Aprilia medu skuterima se gasi a bome nisu im niti motori vauuu. NOVI Shiver isti kao prvi shiver   :laughing7: ali bitno da su poklopac ventila polakirali i ramu u crveno. 900cc ,a konja kao 750cc jeaaa  :headbang:  Da nije naljepnica samo 900 :toothy3:
Ljudi se rajcaju na beva 500 , kad ono tek sada dolazi na naplatu talijanska kvaliteta. Cilindri im se pigaju odlaze u jaje i pocne mjesat ulje i bengu jeeeeaaa  :headbang: Talijan quality

Ok dosta o tome srusit cu ti Talijansu usminkanu kulu od karata. A karte davnih dana natopljene vodom i lagano se pigaju isto kao i Venecija ahahha neznaju nit temelje napraviti. Grad im tone  :laughing3:


U drugu ruku pezo nije sveta krava za mene ali osim ovih trulih talijana kaj drugo imam.  :dontknow:
Morini podrzavam jedino ali vidli su cigani da tu nece biti kvarova pa odustali od njega.  Nis prelazim na hondu  :drunken_smilie:  JE da nejde ali kvalitetu ima , vertikalu ima , aluminijsku ramu  ima , i nece mi zujati getriba  :icon_thumright:.
Bil bum mali samuraj  :toothy9:
Da pezo valja onda bi ih ljudi vise vozili a ne talijane.  :icon_thumright:
Naravno ti ces tu reci zatucanost bla bla, al to je stvarno grob od skutera.
kad god neko spomene ko trazi skuter da je vidija pezu nekog ja mu kazen biz ca od toga.
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #134 : 30 Lipanj, 2018, 16:01:08 »
Samo ti tripuj s pezom dok te ne osvijesti :toothy9:
Podrzavam da potraje, a da je bolja ja bih je prvi vozio, pokusao jesam vise puta pa sam bio brutalno osakacaen :icon_biggrin:

Ja imam problema s dosadom kad slozim purejeta, nis ne kupujem, nis ne nadogradjujem. Tako je od servisa do servisa.



Treba slozit 10 peza pa 10 talijana. Ovaj sto slaze peze ce IZGORJETI OD REKLAMACIJA!!!

Koji bi to bio show da svi vozimo peze. :toothy3:



Evo neki dan smo se rejsali i purejet te dere samo tako, peza mora na servis, opet :toothy12:
Dodje Runner 50 sa ZXom karbos, i izbrasnari pezu za 100 metara od semafora do semafora.  :toothy12:

I di je tu peza? Pa u retrovizoru :toothy10:
Jer peza nije nijansu losija, nego vidljivo i osjetno.
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 16:03:52 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #135 : 30 Lipanj, 2018, 16:09:06 »
Eto javio mi se covjek koji se nemre bez alata voziti na skuteru. Jer inace bi cvikao  :icon_biggrin:

To kaj pricas je kao da covjeku sa 350000 bez generalke u golfu 5 1.9tdi kazes da kupi alfu.  :toothy10:
Ja sam pezicu jasem oko 90000-100000km ova masina koja je gore ima 50000-60000. I kako da ja povjerujem da je to grob na cemu se vozim , a nagledao se piaggia i piaggia sa trostruko manjom kilometrazom i za otpis su...

Koga si ti gledo u retrovizoru ? Si na bambucama. U retrovizoru me gledas prvih 50m a onda se smijem  i gledam kako se grcevito zaljezes saginjes neznas di bi glavu metnul. Skoro si se prehitil prek nosa nrga kak si ko strijela zalegnuo. Ali peza na kraju te presla znam da je to tesko i da je to velika pljuska ali jbg prugutaj knedlu.
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 16:11:54 SF2 Freak »
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #136 : 30 Lipanj, 2018, 16:22:15 »
Frendic, ja tezi od tebe, odvalim te u startu (odtkad veca masa ima boljinstart) i u jednoj fazi mi malo gmizes jer potroseni remen vrti u prazno. Cim sjedne netko malo laksi, pa nek je i malo tezi od tebe,ODVALJUJE pezu neprekidno i nedostizno, TO JE NAJBITNIJE :headbang:

Da sam ostao 2x ispod Velebita, pa na Pagu, pa lokalno po gradu, ja bih se odrekao toga :laughing7:


A moji purejeti imaju toliko kilometara i stanje je savrseno za pezu.
Imas jedno crkavavanje nrga, i to sto sa se igrao s akumulatorom koji je vec bio za otpis pa si uskocio i sto sam se zajebavao pa ostao bez goriva. Dakle zanemsrivo naspram pezinih katastrofa, pa ako je to nesto sto mozes poistovjetiti s pezinim katastrofama onda moras biti stvarno slijep da shvatis drasticnu razliku.


Zaustavimo pacenistvo i zamjenimo ga purejet masinama :headbang:
Kazi mi jos, tvrdio si da 13" na pezi i teska glavcina iza od kilu otezavaju pezi start.

A sta je sada problem kad su gore 12" felge i oem glavcina?
Zasto PUREJET iskoci u startu kao RAKETA???

Zaustavimo pacenistvo i sulude pokusaje skidanja vjecnog skutera s trona, tu je PUREJET, rijesenje za SVE probleme :icon_thumright: Samo purejet DA DA, sve ostalo je filozofiranje i patnja bokte :headbang:
Jel se sjecas kako je buraz ispaljovao s Nrgom mc3 purejet i zadnjim kotacem 120/70-12? Ispaljivso je kao 70ccm. A sta peza??? Mijenjas ovo ono, nis se ne desava, odnosno opet je iza piaggia.
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 16:35:02 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #137 : 30 Lipanj, 2018, 17:28:10 »
Opet servis ja imam ? Frendic 11000 imam od 2-3mj kaj bi ti vozil 50000 jedan remen ?
I OPET SE VADIS NA REMEN. U SRIJEDU SI MI REKAO DA NEMAŠ NOVI ,A OVO DAN PRIJE NAPISAO


Znaci odvalio sam te dok si imao novi remen
 :wav: :jumping: :rofll: :thefinger: :violent5: :klanjamose: :joks: :biker2: :u_plac: :umroodsmijeha:

 :falafala:

Odjavljujem se sa teme opet si pokazao da previse sereš.
 :vrijemezalock: :muahahaha:


Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Online stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #138 : 30 Lipanj, 2018, 17:56:19 »
Aj hvala Bogu! Pozdrav!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Do Grcke s PUREJETOM
« Odgovori #139 : 30 Lipanj, 2018, 17:57:53 »
Mozes ti voliti pezicu tutaca, ali ta ljubav nikad nece biti uzvracena, da imas purejet masinu na pezi, imao bi 30% bolje performanse, steta sto pezica nije teza, tek bi onda osjetio nemoc, kao kad mi tezi sjednemo na pezu a ona samo dreci i ne ide, smijemo se jer nam je presmjesno
:toothy9:
poink poink nabrijao Suhog kako imam nov remen, a nisam nista stigao na Nrgu odradit, sve od prosle sezone, kad se odradi servis to ce biti pobjeda u svim segmentima sa mnom koji sam tezi i visi, pa to ke brutalna snaga purejeta naspram pezice  :laughing6:

Papa :hello: SAMO PUREJET :headbang:
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 18:06:39 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<