Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minereli - Prijenos  (Posjeta: 1043 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Minereli - Prijenos
« : 18 Listopad, 2008, 23:25:45 »
Ovako imam minarelli ac masinu na njoj malosssi gus,giannelli sp6.17,5,red sponge,malossi vario (4,7grama),kevlar deltu sa zutim federima nategnuti na naj tvrdi polozaj,i bijeli centralni.Sad sta da uradim dam gas motor ima visoke obrtaje za popizdit vece nego na krajnjoj kao da vrti u prazno pa tek za nekoliko sekundi krene.Sad sta trebam uradit da kad dam gas da krene normalno i da ima normalne obratje vece na krajnjoj? Jel neki drugi centralni stavit ili olabavit polozaj federa na detli?
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2008, 10:46:27 Benjamin »

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: ZAĹ TO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #1 : 18 Listopad, 2008, 23:29:15 »
Pa i sam kazes da su federi tvrdi i nategnuti u naj polozaj, trebas mekse federe pa ti nece kretati na tako visokim okretajima..
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #2 : 18 Listopad, 2008, 23:31:58 »
Da ali ako stavim npr.bijele feder oce li imat ovakav start ono da povuce od 0 do 90 isto i oce li dobit ista na krajnjoj sa bijelim federima u najtvrdem polozaju

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: ZAĹ TO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #3 : 19 Listopad, 2008, 01:30:29 »
Federi su zaduzeni za start koliko ja znam tako da ti se krajnja nece menjati, ako su beli meksi federi kretace ti na manje obrtaja i start ce ti biti nesto laksi ali ce kvacilo pre uhvatiti i nece biti tolike pauze dok ne krene!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #4 : 19 Listopad, 2008, 01:35:06 »
kolko si ti skutera slozio, i cilindara sprzio.... ma ti si majstor, a neznas cemu sluze federi na kvacilu...

Ovako federi na kvacilu ti sluze samo kada kreces.. znaci oni odrade svoje u prvih 0-20 km/h poslje toga nemaju utjecaja nikakvog...


Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #5 : 19 Listopad, 2008, 08:28:11 »
Ovak. Prvo stavi deltu u položaj da su manje nategnuti pa probaj. Ako nije to, onda stavljaj bijele federe na najjače nategnuto pa popuštaj po potrebi sa isprobavanjem.

Gle princip je vrlo jednostavan. kvačilo jednom kad se spoji sa zvonom a to je na oko 15-20km/h ono više ne utječe na niti jedan drugi segment prijenosa. Znači jedino od 0-15kmh su ti federčići... Krajnju zgubiš kad staviš recimo pretvrdi centralni ili prelagane rolice.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #6 : 19 Listopad, 2008, 10:44:20 »
I probaj sa malo tezim rolnicama :icon_thumright:

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Minereli - Prijenos
« Odgovori #7 : 19 Listopad, 2008, 12:23:02 »
kolko si ti skutera slozio, i cilindara sprzio.... ma ti si majstor, a neznas cemu sluze federi na kvacilu...

Ovako federi na kvacilu ti sluze samo kada kreces.. znaci oni odrade svoje u prvih 0-20 km/h poslje toga nemaju utjecaja nikakvog...


Ma ko je sprzio cilindar.Stavio sam zule federe na srednji polozaj kugle ostavo iste i bijeli centralni i to je to?

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: ZAĹ TO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #8 : 19 Listopad, 2008, 14:57:48 »
LoL
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: ZAĹ TO TUNIRATI MOTOR???
« Odgovori #9 : 19 Listopad, 2008, 15:04:26 »
LoL

ja mislim da ti znas na sta ja mislim hehe  :laughing6: