Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skuter - ogranicen na 50kmh  (Posjeta: 4705 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Skuter - ogranicen na 50kmh
« Odgovori #20 : 13 Listopad, 2008, 15:19:30 »
Ne el blokada nikako za trajno koristenje. Prsten u variomatu ti je dovoljno rijesenje a to sto on po satu ide 60 to sat laze provjereno ,a mozes i 1mm siri prsten staviti pa nece ici ni po satu 60...

Sto se tice prijedloga da joj uzmes Boatiana ,nije los jer ce se nauciti voziti ustediti goriva i ulja a ne trebas ni blokade (ne zbog krajnje nego zbog katastrofalno slabog ubrzanja)
Jucer sam popravljao jednoga i po njegovom satu navukao 75km/h ,onda smo isli ustavnoviti koliko sat laze pa smo se zaccudili kada je sat od piaggio nrg pokraj kineza pokazivao cak 84 km/h dok je ovaj bio na 75!!!!

Da nisam vozio taj Boatian ne bi nikada ni vjerovao ,inace kupljne je u getrou!  :happy8:

E da ,ubrzanje od 0 do 75 treba lagan vjetar u ledja (zauzeti jako dobar aerodinamican polozaj) i cca 1-1,5 km ceste.



NIŠTA U ŽIVOTU NIJE ONAKO KAKO IZGLEDA, A JOŠ MANJE onako  KAKO VEČINA MISLI....

..moram staviti filmić od mog Agilit-ja..kako hvata na ravnome 73  ..u 400m...i 85 na blagoj nizbrdici....u 300 m...

Ako netko ne vjeruje nek pronađe moj post gdje se svima žalim kako mi ne može izgurati uzbrdicu od 40 metara, nagiba 30 - 35 stupnjeva..

Setup:

kit 80 (72 )
centrali bijeli malosi ..rolice 5,8 (3+3)
original variomat
original kvačilo
dizna 86

Remen vespa ET4 ( najvažniji za krajnju) - otkriče našeg foruma....
« Zadnja izmjena: 13 Listopad, 2008, 15:21:53 Agil »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Skuter - ogranicen na 50kmh
« Odgovori #21 : 13 Listopad, 2008, 17:19:58 »
Ne el blokada nikako za trajno koristenje. Prsten u variomatu ti je dovoljno rijesenje a to sto on po satu ide 60 to sat laze provjereno ,a mozes i 1mm siri prsten staviti pa nece ici ni po satu 60...

Sto se tice prijedloga da joj uzmes Boatiana ,nije los jer ce se nauciti voziti ustediti goriva i ulja a ne trebas ni blokade (ne zbog krajnje nego zbog katastrofalno slabog ubrzanja)
Jucer sam popravljao jednoga i po njegovom satu navukao 75km/h ,onda smo isli ustavnoviti koliko sat laze pa smo se zaccudili kada je sat od piaggio nrg pokraj kineza pokazivao cak 84 km/h dok je ovaj bio na 75!!!!

Da nisam vozio taj Boatian ne bi nikada ni vjerovao ,inace kupljne je u getrou!  :happy8:

E da ,ubrzanje od 0 do 75 treba lagan vjetar u ledja (zauzeti jako dobar aerodinamican polozaj) i cca 1-1,5 km ceste.



NIŠTA U ŽIVOTU NIJE ONAKO KAKO IZGLEDA, A JOŠ MANJE onako  KAKO VEČINA MISLI....

..moram staviti filmić od mog Agilit-ja..kako hvata na ravnome 73  ..u 400m...i 85 na blagoj nizbrdici....u 300 m...

Ako netko ne vjeruje nek pronađe moj post gdje se svima žalim kako mi ne može izgurati uzbrdicu od 40 metara, nagiba 30 - 35 stupnjeva..

Setup:

kit 80 (72 )
centrali bijeli malosi ..rolice 5,8 (3+3)
original variomat
original kvačilo
dizna 86

Remen vespa ET4 ( najvažniji za krajnju) - otkriče našeg foruma....

Serijski skut sigurno ne moze za 400m doci do te brzine, kladim se da nemoze nikako doci do te brzine. Onaj od 125ccm se isto cini trom...

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Skuter - ogranicen na 50kmh
« Odgovori #22 : 14 Listopad, 2008, 13:18:33 »
Ma ljudi ja sam se totalno deprimirao kada sam vidio da Baoatian 49ccm moze povuci 75km/h p.s ovo nije prvi koji sam vozio ali prvi koji je isao ovako dobro...

P.S Agil prckao sam po tvom forumu (4t forumu ) sto mi je dosta pomoglo u vezi stelanja karba. Jako dobar forum  :notworthy:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Skuter - ogranicen na 50kmh
« Odgovori #23 : 15 Listopad, 2008, 12:22:34 »
Ma ljudi ja sam se totalno deprimirao kada sam vidio da Baoatian 49ccm moze povuci 75km/h p.s ovo nije prvi koji sam vozio ali prvi koji je isao ovako dobro...

P.S Agil prckao sam po tvom forumu (4t forumu ) sto mi je dosta pomoglo u vezi stelanja karba. Jako dobar forum  :notworthy:

je ide 75 na nizbrdici dugoj 40km ... ajd ti malo uzbrdo di je zesci uspon...

ko gleda brzinu nizbrdo lol
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Skuter - ogranicen na 50kmh
« Odgovori #24 : 17 Listopad, 2008, 10:29:18 »
Ma ljudi ja sam se totalno deprimirao kada sam vidio da Baoatian 49ccm moze povuci 75km/h p.s ovo nije prvi koji sam vozio ali prvi koji je isao ovako dobro...

P.S Agil prckao sam po tvom forumu (4t forumu ) sto mi je dosta pomoglo u vezi stelanja karba. Jako dobar forum  :notworthy:

je ide 75 na nizbrdici dugoj 40km ... ajd ti malo uzbrdo di je zesci uspon...

ko gleda brzinu nizbrdo lol
A gdje pise da sam isao nizbrdo?

Uh sada ... uzbrdica... na uzbrdici ne moze ici ni priblizno a cesta na kojoj je mjerneo ima mali nagib to dokazuje brzina koja na jednu stranu iznosi 65-70 a na drugu 70-75 a sada opet ovisi i na koju stranu je vjetar puhao  :dontknow:

i ne treba 40km zaleta nego oko 1km  :icon_biggrin:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Skuter - ogranicen na 50kmh
« Odgovori #25 : 17 Listopad, 2008, 18:51:56 »

Hočeš reć da motor bolje ide kad "zaguraš bananu u auspuh" nego otvoren auspuh sa 1/2 ili 2/3 gasa?

Ja sam veliki protivnik blokade u auspuhu...  :angry7:

Ionak ak treba blokadu onda se nema kaj "izvlačit" iz neugodnih situacija jer je to s blokadama nemoguće...

Ustvari delajte kak oćete... Ja stojim iza svojeg načina  :icon_thumright:

ne nego je dovoljna blokada na variomatu ... 50ccm i tako ne mrda s blokadom tako da...

Gle neznam kak na novim skuterima ali blokada na variomatu tera mašinu u iberturu. I to nije zdravo!

Najbolje je da složiš da motor ide 50 sa fol gasom a blokada iznad klipića fergazera je odličan početak. Staviš recimo da nemre više od pola gasa odvrnut. To, pa onda eventualno taj prsten... Sve ostale blokade (na spuhu i slične) uništavaju mašinu i nebi ih nikad nikome stavil osim ak neko inzistira...
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Skuter - ogranicen na 50kmh
« Odgovori #26 : 17 Listopad, 2008, 23:54:24 »
ja bi stavio na frgu, jer manje ce trositi , ici ce 50 , a nece ici u okretaje. zdravo za motor, ali ne toliko za katalizator...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Skuter - ogranicen na 50kmh
« Odgovori #27 : 18 Listopad, 2008, 08:38:35 »
ja bi stavio na frgu, jer manje ce trositi , ici ce 50 , a nece ici u okretaje. zdravo za motor, ali ne toliko za katalizator...

Taj skut kaj on misli uzet nema katalizator :icon_biggrin:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja