Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koji kit za neos ?  (Posjeta: 4784 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koji kit za neos ?
« Odgovori #20 : 11 Listopad, 2016, 21:29:41 »
Voda ima oko 22 puta vecu toplinsku vodljivost od zraka, ali neos ima potencijala tako da se stavi oversize ventilator i ono koljeno koje dodatno usmjerava zrak, ali ne ocekuj cuda s tim, i dalje treba biti jako oprezan ako ga ganjas.

U slucaju da se popnes na neko brdo, nadvoznjak, lezeci policajac, obavezno stani i prekontroliraj svijecicu jer je 2T motor izuzetno osjetljiv na promjenu tlaka zraka. Bas smo radili na projektu da serafic smjese spojimo na servo motoric i stelamo smjesu u realnim uvjetima preko tipkica, ali odustali smo od toga zbog pogubljenih zivaca, pa kako bude.
« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2016, 21:33:30 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline spark

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: yamaha neos
Odg: koji kit za neos ?
« Odgovori #21 : 11 Listopad, 2016, 22:06:32 »
Citat:
Voda ima oko 22 puta vecu toplinsku vodljivost od zraka, ali neos ima potencijala tako da se stavi oversize ventilator i ono koljeno koje dodatno usmjerava zrak, ali ne ocekuj cuda s tim, i dalje treba biti jako oprezan ako ga ganjas.

Sve to stoji kao i to da ne očekujes čuda tamo di ih ne mozes dobiti ali se zato granice mogu pomaknuti .

Ako problem vec postoji treba potrazit i rijesenje , a ne biti utucan u nesto da ne valja i gotovo .
Vec samim time sto si recimo mijenjao turbinu hladjenja , povecao promjer karuratora , stavio filter sa vecim protokom
    zraka podigao si liniju tj granicu "izdržljivosti " ...... i to je nešto

Što se tice štelanja smjese sa nekim servo motorima ili step motorima mislim da ti nije vrijedno truda osim ako uzivas u tome,
   ali onda bolje napravi ubrizgavaje  ( ako znas sam ili poznas nekog tko bi ti programirao PIC ili AVR )

 


« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2016, 22:09:19 spark »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koji kit za neos ?
« Odgovori #22 : 11 Listopad, 2016, 22:31:26 »
Tako je, korak po korak i nema mu smrti, ajde imas dobar pristup pa bi mogao nadmasiti prosjek od 3 hiljade km za AC :happy3:

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: koji kit za neos ?
« Odgovori #23 : 11 Listopad, 2016, 22:40:24 »
ma imam negdje u garazi i oversize ventilator, neznam jel kaj bolje hladi al znam da krade dosta snage, osjetno je slabiji skuter sa njim... Ja sam na svom smjesu nastelo super, svjecica je cak i tamnija neg kaj treba al na onim vrucinama kad bi se duze ganjo poceo je smrdit koda se pregrijava i koda bu svaki cas zaljepio, skinem svjecicu ona i dalje crna. kad bi se jos duze vozio pregrijo bi se sigurno i naravno zaljepio.. Stritrejs 70, 17.5 , yasuni r, serijski ventilator i onaj usisnik za zrak sastrane, al badave.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: koji kit za neos ?
« Odgovori #24 : 11 Listopad, 2016, 22:54:18 »
Sredio sam x skutera sa takvim čak i jačim set upom AC na 17.5dellorto phbn i ljudi se dan danas voze.

Zračna termogrupa uvijek zahtjeva malo pažljivije štelanje karba i veću dizu nego LC ... svatko ima svoju filozofiju ali moja filozofija je uvijek upalila i vozila kilometre i kilometre  :icon_thumright:

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: koji kit za neos ?
« Odgovori #25 : 19 Listopad, 2016, 19:57:34 »
Sredio sam x skutera sa takvim čak i jačim set upom AC na 17.5dellorto phbn i ljudi se dan danas voze.

Zračna termogrupa uvijek zahtjeva malo pažljivije štelanje karba i veću dizu nego LC ... svatko ima svoju filozofiju ali moja filozofija je uvijek upalila i vozila kilometre i kilometre  :icon_thumright:
Prvi pravi odgovor!


Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7054
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: koji kit za neos ?
« Odgovori #26 : 21 Listopad, 2016, 18:11:16 »
Opce poznata stvar je da kako se pristupi slaganju i sa kakvom paznjom i znanjem se sklopi masina toliko ce i da traje.Naravno tu ovise i kvaliteta komponenti koje se koriste te njihova uskladenost.Takodjer treba pripaziti kako se vozi termogrupa prilikom razrade,pozeljno je u prvim etapama ne izvlaciti max iz masine.

Ovdje se spominje termogrupa koja je imala problema sa cvikanjem i zato je kod nje potrebno jos vise paznje i vise hladenja tijekom prvih voznji da bi se to razradilo kako treba.

Nemojte govoriti da je ac los i da nije za izvlacenje performansi,pravite se pametniji od tvornica i proizvodaca tuning dijelova za skutere a dokaz da ste u krivu je sto postoje i ac high end termogrupe.

Eto toliko od mene i sretno...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!