Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: E j**** TI DRZAVU  (Posjeta: 17954 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #40 : 17 Veljača, 2016, 20:19:24 »
Kod mene se prosle godine u ovo vrijeme otvoria natjecaj za vatrogasca, profesionalnog al u dobrovoljnom drustvu, iako ciljam na JVP, svejedno san se prijavia.

Dakle iman zavrsenu skolu za profesionalnog vatrogasca kao jedan od najboljih u godini sa pohvalom zapovjednika, čin časnika, specijalizaciju za disne aparate i disne organe i specijalizaciju za tehnicke intervencije, polozen ispit za AVD(automatski vanjski defibrilator), na psihofizickom testu u profesionaloj postrojbi od 6 vjezbi 5 san ih ima 5 a jednu jedinu 4(cooperov test), pismeni test 100%, dobrovoljno se javlja za firecombat vjezbe te spustanja sa 3 i 5 kata, odradia preko 100 intervencija u 3 godine, uz to sve se bavim sportom, ne pijem, ne pusim, iman 22 godine. 97kg na 186cm visine. (ne hvalim se nego cu sad usporedit ko je bia samonm na natjecaju  :toothy12: )

Na natjecaj se prijavila jos jedna osoba. Covik, 55 godina, 175cm, 130kg, pivski trbuh, lik je na gajbi piva i kutiji ipo duvana dnevno, okorjeli alkoholicar, poznat ovde ko najveci lopov i lazov, skoro pa nepokretan, nesposoban. Nikad nista u vezi vatrogastva nema polozeno niti je polaga. Na istom od prije navedenom psihifizickom testu od 6 ocjena 4 jedinice i 2 dvojke(lik napravia 3 trbusnjaka a sklekove nije moga radit jer kad ispruzi ruke trbuh mu je vec na podu). Pismeni ispit boze sacuvaj.

Zovu me nakon tjedan dana, Ivane, nisi dobio posao.  :toothy12:  :toothy12:
I sta da vise kazem....
Stara ih oce dat u novine i tuzit ih, al sve mi se cini da mi ni to nece nista donit.
niš čudno u 'rvatskoj  :dontknow:
sestra je doma već 3 god kak je pripravnički završila, nigdje posla nema, tj sad je nešto našla, al ćemo vidjet kaj bude od tog, samo sezone i ništ za stalno, a ima FOI završen ::)
i onda mi neko kaže, u tvojim godinama već sam imal auto i ovo i ono, pa poludim odma jer većina mladih ljudi danas ni za kavu nema, lako bit tatin sinčić  :sad3:

:skuter:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #41 : 17 Veljača, 2016, 20:42:30 »
Ja se ne čudim ničemu,znam dečka koji je čekao godinama na red za posao u zet-u,kad je došao na red rečeno mu je plati 5000 eura mita ak hoćeš radit,ak nećeš ti ima ih ko hoće,kaj će digao kredit i dao.
Mene su tražili mito samo za razgovor znači ne da dobijem posao kad sam htio ić na naftnu platformu,onda nek me još netko pita zakaj hoću odprdit odavde.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16906
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #42 : 17 Veljača, 2016, 21:15:31 »
Citat:
cuj nemoze mene niko tak malo platit kolko ja mogu malo radit...i to svaki sef zna a nikaj ne poduzima...

to su price iz juge
danas dobis otkaz i bok

ima ih na birou da poslodavac bira po boji ociju

Offline Booster 1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mbk Booster
  • Moja Kaciga: Givi BKCR
  • MojSetup: Italkit 50
  • MojSpuh: na dane
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #43 : 18 Veljača, 2016, 00:23:52 »
Ma poslodavac najmanje bira ljude sa biroa sve je to veza na vezi ja osobno godinu dana sam leza poslao pun k molbi za posao al cilja sam na struku (automehanicar) i nigdi posla nikom netriba radnika sve dok se obiteljski prijatelj (knjigovođa zna i boga i djavla) nije ponudija da ce vidit trazi li ko automehanicara i gledaj cuda nađe na samo 6 mista di traze mehanicare na 2 mista mu cak rekli da doden taj dan u tu uru i pocinjen radit bez razgovora bez icega iako neznaju nista o meni tako da nema srice na birou nego samo dobra veza

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk


Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16906
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #44 : 18 Veljača, 2016, 09:33:58 »
a sta mislis kako sam si ja nasao posao?
sam, sam i samo sam

pisao molbe i slao zivotopise svakoj firmi koja mi je bila interesantna i zahacilo se

biro je tu da bude na drzavnoj placi i zadnje osobe koje oni zaposle su oni sami
ja ih zovem ejakulatorima jer osim sto drmaju palmu i flosaju onu stvar ne rade nista
kursevi koje oni nude su degenerirano debilni i beskorisni
a da dobivaju placu po ucinku nebi na kraju mjeseca imali 50kn u depu

bez da sam saljes i jebes od vrata do vrata nema ti srece, naravno neko ko dela negdje i moze te preporucati
nije na odmet al  ko se nada da ce neka drzavna sluzba odradivati posao umjesto njega se gadno gadno vara

danas je tesko naci posao a jos teze bez reputacije, poznanstva i sl. stvari

ne govorim za uhljebljene domoljube koji su pola drave u 90ima strpali sebi u dep njima nije sila radit i za njega uvjek ima

problem je kaj u hrvatskoj ekonomija truli propada i stagnira dok je dobro
i sve je gore i to od 80ih na dalje tako da, deco bre trbuhom za kruhom

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #45 : 18 Veljača, 2016, 09:43:56 »
imam vani rodbine ni sam ne znam.. njemacka, svicarska, amerika, kanada, australija.. svi oni tamo kukaju (to su valjda ovdje naucili) , ali zive vise puta bolje od nas i koliko znam i pratim nitko nema u planu se vraćat (niti kome to pada na pamet) :confused5:

ja da si nisam zakomplicirao zivot kreditom, zenom, klincem, nebi cekao ni sekunde  :redface:
i forumom
:toothy12: :toothy12:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #46 : 18 Veljača, 2016, 10:51:39 »
Kod mene se prosle godine u ovo vrijeme otvoria natjecaj za vatrogasca, profesionalnog al u dobrovoljnom drustvu, iako ciljam na JVP, svejedno san se prijavia.

Dakle iman zavrsenu skolu za profesionalnog vatrogasca kao jedan od najboljih u godini sa pohvalom zapovjednika, čin časnika, specijalizaciju za disne aparate i disne organe i specijalizaciju za tehnicke intervencije, polozen ispit za AVD(automatski vanjski defibrilator), puno oblacenje u manje od 30 sekundi, na psihofizickom testu u profesionaloj postrojbi od 6 vjezbi 5 san ih ima 5 a jednu jedinu 4(cooperov test), pismeni test 100%, dobrovoljno se javlja za firecombat vjezbe te spustanja sa 3 i 5 kata, odradia preko 100 intervencija u 3 godine, uz to sve se bavim sportom, ne pijem, ne pusim, iman 22 godine. 97kg na 186cm visine. I uz sve to dobia nagradu za najboljeg vatrogasca godine. (ne hvalim se nego cu sad usporedit ko je bia samonm na natjecaju  :toothy12: )

Na natjecaj se prijavila jos jedna osoba. Covik, 55 godina, 175cm, 130kg, pivski trbuh, lik je na gajbi piva i kutiji ipo duvana dnevno, okorjeli alkoholicar, poznat ovde ko najveci lopov i lazov, skoro pa nepokretan, nesposoban. Nikad nista u vezi vatrogastva nema polozeno niti je polaga. Na istom od prije navedenom psihifizickom testu od 6 ocjena 4 jedinice i 2 dvojke(lik napravia 3 trbusnjaka a sklekove nije moga radit jer kad ispruzi ruke trbuh mu je vec na podu). Pismeni ispit boze sacuvaj.

Zovu me nakon tjedan dana, Ivane, nisi dobio posao.  :toothy12:  :toothy12:
I sta da vise kazem....
Stara ih oce dat u novine i tuzit ih, al sve mi se cini da mi ni to nece nista donit.

I sta sad da covjek kaze, tebi respekt, al ovih uljeba je pun k j**** im mater nesposobnu. A znas sta se desava kad dodjes na visoku poziciju, ne daju ti da radis ono sto bi trebao ili te sputavaju, ili ce ti platiti da nista ne radis ili ces imati krdo neprijatelja.
Znaci nema ovdje mjesta za one koji nesto raditi, samo kontra.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #47 : 18 Veljača, 2016, 10:55:45 »
nema tu pomoći... država je u banani tj oni koji ju vode gledaju da imaju samo za sebe a dalje ko koga jebe

prije 10ak godina sam završio srednju elektrotehničku smjer računalstvo
praksa se odvijala u takoreć automehaničarskoj radnji jer škola je imala smjer ali nije imala mjesto za praktičnu izobrazbu učenika
no nebitno, danas za istu stvar za koju sam se školovao 4 godine, bilo tko može završit sa brzim tečajem informatike koji plato 5-10k kn i on dobije posao posao jer ima veće kvalifikacije od mene (čitaj gimnazija+tečaj informatike)

naravno vucarao sam se sezonski po moru kao konobar, booker, pomoćni radnik u kuhinji,kad nije bilo mora bila je njiva, kukuruz, žito, repa, ali dan danas nijednog dana nemam odrađenog u struci

radim kao zaštitar u neću imenovat kojoj firmi, početna plaća kad sam počeo je bila oko 3500 plus putni troškovi, danas je ona svedena na 2500-2600 plus nagrada djelatniku od 200kn ako ostvariš fond sati i 230kn putnih troškova, što te na kraju razveseli sumom ispod 3000kn

na bolovanje ni ne pomišljam jer se automatizmom umanjue plaća za 200kn plus što ti odbija od prijevoza a da ne kažem koliko od plaće, da na kraju ispadne bolje bit cijeli mjesec na bolovanju nego na tipa 2-5 dana

žena putuje svaki dan na posao 30km od table do table na posao u jednom smjeru za plaću od 3800

kredit oko vrata

dijete - sva sreća pa mali nije za sad zahtjevan....

pored posla koji radim, uhvatim tu i tamo koji mob/tablet/PC za odradit pa se uhvati koja kn da mogu malog počastit krumpirićima iz mekdonalds-a i kinder jajetom

skuter prodan jer se nije imalo novaca a i nije mi bio isplativ pored svih sranja što sam imao sa njime a i radim u mjestu boravka pa se može i biciklom kad se hoće

u inozemstvo mi se ne jednom krenulo, no treba para i za tamo, a da ostavim ženu i dijete, neću, ako idem idemo svi... u slučaju da ne bude za kruh, u tom slučaju idem sam i naći će se dobri ljudi koji će posudit neku pinku za put za van pa kad se smjestim povlače se dijete i žena u svijet...

trenutno sa mojom i ženinom plaćom dok se namire putni troškovi, amortizacija, režije, kredit i za guzicu moram odradit par fuševa da bi bio u plusu

sestra mi ima završen pravni fakultet, no završila je srednju turističku koju nitko ne gleda kad se pokušava zaposlit u sezoni već joj kažu (ako i odgovore) da je prekvalificirana za posao na koji se javila
pa brate mili ako imaš da ti se netko nudi na posao primi ga/ju bez obzira na kvalifikacije, neće ona sa faksom kao spremačica tražit nakon 10 dana rada da bude voditeljica održavanja....

imao sam prilike da se ubacim na listu za jedan posao ako platim 5000kn ali to mi nije bila garancija da ću i upast da ga radim, već samo da se moje ime vidi na listi... naravno suma od 6-7 puta više bi mi osigurala radno mjesto, ali odakle mi toliko.....

tijekom trenutnog zapolenja, tražio sam poslova da ni sam neznam koliko, od finskih uredskih za računalom do fizikalije sa i bez kvalifikacije i na mnoge sam dobio odgovor da nemam potrebnu školu ili da iskutsva u traženom poslu, što me je opet dovelo do toga da sam potraćio vrijeme na ono gdje već netko radi...

sjećam se prije dosta godina dok je hgspot bio top firma za računala i računalnu opremu, bio je oglas za potrebom servisera, naravno sa mojom školom sam imao sve potrebne kvalifikacije, sistem prijave osobno ili pismeno na traženom mjestu rada
i tako ja napisao zamolbu, odem osobno na adresu, idem predat zahtjev... lik kojem sam predava kuvertu predamnom ju uzme, podere i baci u koš i kaže, mjesto je već zauzeto ja to radim...

od tada sam samo osobno išao tražit poslove dok me nisu primili gdje sada radim (a sada zbog nedostatka vremena zbog posla i obiteljskih obaveza samo online)

Offline miha12357

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna black edition
  • Moja Kaciga: ARC
  • MojSpuh: leovince zx
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #48 : 18 Veljača, 2016, 12:26:53 »
sramota ma ne jad i bjeda od ove drzave tj sistema, neznam kako je bilo u jugi ali po pricama bilo je posla di si htio i kad si htio...niti jedan direktor nije imo placu kolko je htio vec kolko mu je vlast dala i nije se smio bunit inace na goli otok i u k**ra*..pa do kad narode do kad cmo jest tuđa g#vn# do kad...jebeni kapitalizam i onaj ko ga je izmislio...deda mi je prico da je dobio i batina od ondasnje milicije i svasta je bilo, ali niko nije branio rad i svi su imali svi su gradili, a sad nemozes niti zaradit niti gradit. dobro su rekli i tito je krao al je i nama dao...al ovi nasi su prica za sebe, bitno je da uvezu sto vise tak da sjebu ljude, da neko nemoze dobit za svoje sto se mucio i Posteno zaradio...puj j**** ti sistem...opet sam se nazivciro
Cvajo power..

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6730
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #49 : 18 Veljača, 2016, 13:51:21 »
ma nemoj se zivcirat, sjedni na skuter i odma ces bit sretan..   ja evo presretan, stigo mi tvoj klip i cilindar, od roxrab radilica. jbt dans sam sretan ko malo dijete..
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline miha12357

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna black edition
  • Moja Kaciga: ARC
  • MojSpuh: leovince zx
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #50 : 18 Veljača, 2016, 13:55:57 »
ma nemoj se zivcirat, sjedni na skuter i odma ces bit sretan..   ja evo presretan, stigo mi tvoj klip i cilindar, od roxrab radilica. jbt dans sam sretan ko malo dijete..

imas pravo idem odma haha
Cvajo power..

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16906
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #51 : 18 Veljača, 2016, 13:57:25 »
Citat:
ma nemoj se zivcirat, sjedni na skuter i odma ces bit sretan..   ja evo presretan, stigo mi tvoj klip i cilindar, od roxrab radilica. jbt dans sam sretan ko malo dijete..

cek samo dok dode djete
i dok mali izgleda ko suhi i dere se pezola pezola

Offline miha12357

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna black edition
  • Moja Kaciga: ARC
  • MojSpuh: leovince zx
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #52 : 18 Veljača, 2016, 13:59:31 »


cek samo dok dode djete
i dok mali izgleda ko suhi i dere se pezola pezola
[/quote]

e to je kriticno...
Cvajo power..

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #53 : 18 Veljača, 2016, 22:14:50 »
...

u inozemstvo mi se ne jednom krenulo, no treba para i za tamo, a da ostavim ženu i dijete, neću, ako idem idemo svi... u slučaju da ne bude za kruh, u tom slučaju idem sam i naći će se dobri ljudi koji će posudit neku pinku za put za van pa kad se smjestim povlače se dijete i žena u svijet...
...


respekt.. isto razmisljam i ako ikad se budemo vidjeli podsjeti me da ti platim pivo  :occasion14:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #54 : 18 Veljača, 2016, 22:36:54 »
Mi o krizi a ti bi na pivo :D naravno jednom cemo nesto izorganizirat

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk


Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #55 : 18 Veljača, 2016, 22:44:10 »
Piva(ubiti više njih) riješava svaku krizu  ;D

Offline Ares2009DM

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
  • I'm back.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: BB u ditech kozi
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: Tuning in progress
  • MojSpuh: Crni
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #56 : 18 Veljača, 2016, 23:56:50 »
Citat:
ma nemoj se zivcirat, sjedni na skuter i odma ces bit sretan..   ja evo presretan, stigo mi tvoj klip i cilindar, od roxrab radilica. jbt dans sam sretan ko malo dijete..

cek samo dok dode djete
i dok mali izgleda ko suhi i dere se pezola pezola

:notworthy: :u_plac:
"It's more than just a hobby."
Cvajtakt <3

Offline yamaha rex

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Livno
  • Moj Skuter: Yamaha rex 50ccm
  • Moja Kaciga: Shoei
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #57 : 19 Veljača, 2016, 02:15:06 »
malo kome ovdje je bajno u zivotu ali sta biste rekli da zivite u bosni i hercegovini gdje zivima ja (namjerno sam napisao malim slovima nemojte zamjerit).....Livno gradic od 10ak tisuca ljudi u 1. mjesecu ove godine u jednoj samo osnovnoj skoli ispisano 60+ djece.....zavrsio sam srednju prije dvije godine, jedini poslovi koje sam teskim natezanjem imao priliku radit su konobarenje za dnevnicu od 80ak kn....ni na autopraoni se ne mozes zaposlit ako ti tata nije preko nekog tetka koji je u vladi potegao koju vezicu....banalan primjer u mojoj ulici 21 umirovljenik i 4 osobe koje su zaposlene...naravno i te mirovine mozemo zahvaliti lijepom deutschlandu, koji eto ni danas nije sto je prije bio...sto je veca kriza to se budze vise bogate a prosjecni ljudi siromase, 5 clanova obitelji zivi od jedne mizerne mirovine stecene sluzenjem u vojsci i ratu, dok su za to vrijeme ljudi koji danas ne znaju kud udaraju s novcima i drze sve konce u rukama u situaciji kad im se daje puska u ruke i salje u vojsku plakali ko bebice, dobar dio je takodjer radije isao u zatvor nego na liniju te tamo dizao razno razne pobune.....i takva vrsta ljudi ovdje ima pravi mali raj, miran mali gradic sa savrseno ocuvanom prirodom, cist zrak, situiranost do kraja zivota, par kucica par autica itd...vrhunac ironije je da susjedu koji je bio na svakoj mogucoj liniji koji prehranjiva mirovinom zenu i 3 djece mirovinu od 2400kn prelome na 1200kn :notworthy: :notworthy:, dok kucu iznad njega zivi netko tko je plakao i odbijao branit grad na godisnjem nivou uprihodi 40 + milijuna kn....moj otac je takodjer branitelj ali zahvaljujuc toj cinjenici imao sam vise minusa nego privilegija, i da, kad vidim sta je branio i za koga je raj stvorio bude mi jako zao sto nije nabro negdje drugo i zapoceo novi zivot  :frajer:
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2016, 02:16:45 yamaha rex »
Čini mi se da sam našao G tačku kod žena.Na kraju je reči – šoping.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #58 : 19 Veljača, 2016, 06:30:48 »
u ovoj državi moraš imat sreće ili nekog rođaka, kuma itd..
inače ništa od posla.. odrasao sam bez roditelja, završio sam selsku, školu 4 godine za automehaničara a najmanje sam radio to, počeo tražit poslove 1994, znači juge nisam vidio.
imam 41 godinu i u 20 sam radio dosta poslova i nijedan nisam dobio na burzi.
evo sad bum nabrojal.
konobar u kafiću
prodavač kokica i koštica na štandu
radio u trgovini špeceraja plus dostava kombijem
zaštitar
automenahičar na autima 3 godine, na kamionima 2 godine
konobar u noćnom sendvič baru u najozloglašenijem kvartu (ubojstva, pljačke, tučnjava u lokalu)
dostavljač ćevapa u rubelju 8 godina na apeenjari
domar u nekom restoranu (nije bilo plaće uopće)
prodavač i serviser u trgovini biciklima 3 godine
i sad radim na strojarskom faksu ko asistent 5 mjeseci, dobiven posao preko natječaja, bez ikakve veze, imao sam sreće a i znanja da jedini od 10 kandidata u užem krugu uspijem riješiti praktični dio testa do kraja (trebalo je sastaviti neki stroj)

ova država je bezveze, ali ne kukajte, neg se primite bilokakvog posla, konobari, dostavljaj, ali uz dnevnu isplatu da ti nitko ne ostane dužan.
dvaput sam radio bez plaće.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: E j**** TI DRZAVU
« Odgovori #59 : 01 Ožujak, 2016, 16:24:31 »
Evo da se ja nadopunin, bia opet natjecaj za profi vatrogasca kod mene. Al ovaj put umjesto jednog radnog mjesta bila su otvorena dva. Dobili svo posao osim mene  :toothy12:  :toothy12:  :laughing6:  :laughing3:

Jel postoji netko, negdi, nesto kome se mozes obratit prilikom ovih najmestanja itd osim novina ?  ;D

Od mene su trazili potvrdu o nekaznjavanju a ovom drugom na potvrdi pise da je jos uvik u sudskom procesu.  :laughing9:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!