Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Hladjenje Prijenosa!  (Posjeta: 5514 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Hladjenje Prijenosa!
« : 21 Prosinac, 2006, 18:01:47 »
Evo pogledajte kako je ovaj lik sredio hladjenje prijenosa!!! Fantasticno!!!

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline cupavi

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 287
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SR-mat black
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #1 : 21 Prosinac, 2006, 18:33:59 »
Stani ova dole gljiva mu je za hlađenje prijenosa?? Jebeno izgleda :icon_rr: a ja bušio rupe....amater :angry7:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #2 : 21 Prosinac, 2006, 18:39:36 »
Stani ova dole gljiva mu je za hlađenje prijenosa?? Jebeno izgleda :icon_rr: a ja bušio rupe....amater :angry7:
Lik je stavio novi komad na dekl, izbusio veliku rupu i kao gljiva mu je usis, filtrira zrak koji ulazi! Stvarno orginalno rjesenje!!!
I ako si primjetio iza kurble je stavio onaj spojleric kakvih ima kupiti za aute, da mu ulazi zrak za hladjenje kvacila  :laughing7: :laughing7: :laughing7:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline cupavi

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 287
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SR-mat black
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #3 : 21 Prosinac, 2006, 18:43:07 »
Stani ova dole gljiva mu je za hlađenje prijenosa?? Jebeno izgleda :icon_rr: a ja bušio rupe....amater :angry7:
Lik je stavio novi komad na dekl, izbusio veliku rupu i kao gljiva mu je usis, filtrira zrak koji ulazi! Stvarno orginalno rjesenje!!!
I ako si primjetio iza kurble je stavio onaj spojleric kakvih ima kupiti za aute, da mu ulazi zrak za hladjenje kvacila  :laughing7: :laughing7: :laughing7:

Da da! Profesionalac :notworthy: :notworthy: :notworthy:

  O0

Offline Vlado

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ???
  • Moj Skuter: Yamaha-Aerox
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #4 : 21 Prosinac, 2006, 19:02:33 »
Lik je dobro to napravio..lol
samo me zanima di je nasao ovaj komad na kaj je nataknuo Gljivu?????
jel je to neka vrsta plastike ili metal????
TOP PERFORMANCES

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #5 : 21 Prosinac, 2006, 19:30:10 »
ovaj poklopac je dao napravit...vjerojatno od plastike!


mislim da ovo bas i nema nekog ucinka jer zrak ne ulazi pod nekim pritiskom zato jer gljiva vuce zrak sa strana!bilo bi mu bolje da je umjesto te gljive stavio nekakvu malo guscu mrezicu!

a i da to napravi,zrak svejedno nebi mogao ulaziti jer nebi imao od kud izlazit,da bi to rijesio, onaj spojlercic bi trebao okrenuti prema iza!


zato se i rade one rupice po cijelom deklu,da bi zrak mogao unutra strujati!


ovo je cista sminka-gle imam gljivu na deklu

Offline Vlado

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ???
  • Moj Skuter: Yamaha-Aerox
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #6 : 21 Prosinac, 2006, 19:46:17 »
ovaj poklopac je dao napravit...vjerojatno od plastike!


mislim da ovo bas i nema nekog ucinka jer zrak ne ulazi pod nekim pritiskom zato jer gljiva vuce zrak sa strana!bilo bi mu bolje da je umjesto te gljive stavio nekakvu malo guscu mrezicu!

a i da to napravi,zrak svejedno nebi mogao ulaziti jer nebi imao od kud izlazit,da bi to rijesio, onaj spojlercic bi trebao okrenuti prema iza!


zato se i rade one rupice po cijelom deklu,da bi zrak mogao unutra strujati!


ovo je cista sminka-gle imam gljivu na deklu
Ali brijem da zrak ulazi jer,taj zrak vuće vriomat.
Variomat na sebi ima one kao latice isto kao neki propleler i on vuce zrak unutra a brijem da kroz onaj spojlerćić zrak izlazi van...Da salazem sa tu sa tobom možda je malo glupo kaj je stavio gljivu.!!!
trebo je stavit nesto drugo..
TOP PERFORMANCES

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #7 : 21 Prosinac, 2006, 21:20:53 »
istina je da one lopatice vrte zrak ali po meni ovo kaj je decko slozio hladi mozda malo bolje od serijskog

ja bi to rijesio tak da bi umjesto ove gljive roknuo cijev skroz do naprijed(kak ima sr) ali da ispred nje nema nikakvih maski, stavio bi nekakvu tanku spuzvicu kao filter a onaj spojlercic bi obrtunto okrenuo i to bi onda bil posel samo po zimi zacepis cijev i bok!


iako dobre stare rupice su dosta efikasno a i najjeftinije rijesenje

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #8 : 22 Prosinac, 2006, 11:02:50 »
Bolesno rjesenje :o

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #9 : 22 Prosinac, 2006, 18:41:17 »
Ludo ali čovik očito zna šta radi :dontknow: :toothy12: :toothy10:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline cigo ricer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #10 : 22 Prosinac, 2006, 19:38:04 »
Onaj usis kod kuplunga mozda i valja nesto,al ovo sa gljivom je samo sminka,nema to nikakvog ucinka.
« Zadnja izmjena: 22 Prosinac, 2006, 19:40:40 cigo ricer »
VX sa svim kaj se na njega od djelova da stavit  &  nexsus 250

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #11 : 22 Prosinac, 2006, 19:39:19 »
istina je da one lopatice vrte zrak ali po meni ovo kaj je decko slozio hladi mozda malo bolje od serijskog

ja bi to rijesio tak da bi umjesto ove gljive roknuo cijev skroz do naprijed(kak ima sr) ali da ispred nje nema nikakvih maski, stavio bi nekakvu tanku spuzvicu kao filter a onaj spojlercic bi obrtunto okrenuo i to bi onda bil posel samo po zimi zacepis cijev i bok!


iako dobre stare rupice su dosta efikasno a i najjeftinije rijesenje
Slažem se s tobom u vezi spojlera. Lik je to malo čudno sredio.
Gledajte (čitajte) što ja mislim: ok je ono di mu je gljiva - hladan zrak ulazi unutra - iako bi ja napravio ili da zrak 'punom snagom' ulazi unutra (znači bez one ajmo reć zaštite sprijeda) ili bi gljivu namjestio da sa tom zaštitom gleda u vjetar (tako bi bočne rupe mogle disati, tj. onda bi propele na variomatu mogle normalno cirkulirati zrak, tj. dobio bi usis-ispuh).
Ovo što je stavio spojler je po meni totalno krivo napravio (barem što se hlađenja tiče - šminku ostavljam svakom za sebe):
zrak ulazi (to je ok), ali nema gdje normalno izlaziti. Po mom mišljenju taj zrak koji ulazi kroz spojler traži izlaz na gljivi, ali radi toga što joj zaštita ne gleda ravno u vjetar kroz nju također pokušava ulaziti zrak i velikim dijelom ne dopušta normalnu cirkulaciju koja je iovako blesava kad pogledate kojim putem zrak ide (odozada prema naprijed). Tako je hlađenje dosta jadno sređeno s obzirom na 2 poštene rupe na deklu.
Ja ne bi okrenuo spojler nego bi dodao još jednu rupu skroz nazad na deklu (na kraju) za ispuh, a gljivu bi okrenuo da zaštitom gleda ravno prema vjetru tako da variomat može preko bočnih rupa gljive uzimati i izbacivati zrak - tako bi hladio samog sebe te bi eventualno mogao hladiti i srednji dio tako da što manje topline ide prema kvačilu. Tako bi dobili dva skoro 100%-na odvojena pocesa.
Daljnji su problemi (možda) da se spojler da još malo naprijed jer mi se čini da zrak koji ulazi ne zahvaća cijelo kvačilo, ali koje se opet ne može micati prema naprijed radi kick-startera. Onda su problemi oba ulaza za zrak radi kiše. Dalje neću pisati jer ću dospjeti u crnu kroniku (naslovnu stranicu) kao prvi lik koji je umro od predugog pisanja jer ako nastavim dalje mogao bih napisati barem 100 Biblija. Na kraju ispada da je i sve za ku**c (ili nije??).
Eto to je moje mišljenje pa ako se ko ne slaže neka slobodno iznese svoje mišljenje.
Who's looking for punishment ??

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #12 : 22 Prosinac, 2006, 19:41:23 »
Lik je ovdje očito išao samo na šminku.
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #13 : 23 Prosinac, 2006, 00:11:33 »
Nemate sliku od iza kako izgleda dekl niti od ispod... Nitko nije lud da bi radio samo takav usis... Velika rupa naprijed nije ba neko predobro rjesenje jer ima hladnjak ispred variomata na radilici koji ima lopatice i okomite silnice zraka na te lopatice (koje bi se stvorile uslijed izrade rupe) bi stvarale otpor pri vrtnji i imali bi se malo nizi okretaji sto bi se na vecim brzinama osjetilo (nije toliko zanemariva sila pogotovo u zatvorenom prostoru, sila tih silnica zraka... ). Uglavnom cini mi se kao orginalno rjesenje i zato sam postavio sliku, a sto se tice da je sminka, definitivno, ucinkovitost - neznam, nisam uzivo vidio...  :happy8:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #14 : 23 Prosinac, 2006, 15:04:45 »
Da znam ne možemo vidjeti jeli napravio što od iza, samo sam dao svoje mišljenje na ovo što vidim. Ionako sam previše napisao prije pa ću se sad malo pritajiti da ne bi dobio 'Ma što ti govoriš gluposti' il slično.  :trk:
Who's looking for punishment ??

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #15 : 23 Prosinac, 2006, 15:41:46 »
svatko ima pravo na svoje misljenje...dok ne pocne lupat gluposti! :icon_biggrin:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #16 : 23 Prosinac, 2006, 17:16:11 »
svatko ima pravo na svoje misljenje...dok ne pocne lupat gluposti! :icon_biggrin:
Ma daj... vidis da se zezamo...  :laughing7: :laughing7: :laughing7:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Hladjenje Prijenosa!
« Odgovori #17 : 23 Prosinac, 2006, 19:17:00 »
afkors,pa ce opet bit odvajanja postova   :laughing7: