Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: registracija  (Posjeta: 3077 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline FiĆo123

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
  • Moja Kaciga: Čuva glavu
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Bez katalizatora
registracija
« : 11 Kolovoz, 2015, 14:16:39 »
Pozdrav svima, naime proslu godinu sam kupio skuter (49ccm), ne regan i odjavljen sa svim papirima i sve uredno, ovjerili smo ugovore i to je to. Imam prometnu i knjizicu vozila i stambilje da je motor odjavljen.. Ja bih ga sada isao registrirati pa jel zna netko koja je procedura da se pripremim i ne hodam okolo kao muha bez glave..  hvala unaprijed!
Ne ubija brzina nego naglo zaustavljanje.

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: registracija
« Odgovori #1 : 11 Kolovoz, 2015, 14:20:57 »
Odi na tehnički sa plaćenim osiguranjem, ili kao ja, tamo platiš osiguranje. Kada sve to obaviš pošalju te s prometnom na policiju, ali na noge jer ne možeš dobiti tablicu. Na policiji ovjere prometnu sa 35 kn biljega i s time opet na tehnički gdje ti slavodobitno predaju tablicu.

Offline FiĆo123

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
  • Moja Kaciga: Čuva glavu
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Bez katalizatora
Odg: registracija
« Odgovori #2 : 11 Kolovoz, 2015, 15:47:45 »
Prvi puta onda ne moram na tehnicki sa skuterom ili kako? Samo sa placenim osiguranjem i onda tamo dobim novu knjizicu, a drugi puta dodem bas na tehnicki sa skuterom?
Ne ubija brzina nego naglo zaustavljanje.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: registracija
« Odgovori #3 : 11 Kolovoz, 2015, 17:04:32 »
1. moras na tehnicki
2. nije nuzno da moras na policiju potvrdit prometnu -  ovisi o stanici za tehnicki pregled  da li to obavlja umjesto tebe ili ne - mozes pitat prije tehnickog pa ako to ne radi, nadji neku koja radi. Ova gdje ja idem to radi sama, odnosno, ostavim im osobnu i oni odu na policiju pa ja drugi dan dodjem po ovjerenu prometnu, tablicu i osobnu (STP Maksimir, ZG).

U ZG se na policiji ceka satima, i puno je bolja varijanta da to stanica za tehnicki odradi za tebe (potpuno besplatno), pa samo sutradan dodjes po tablice. Akko nisi iz ZG, onda tije skooro svejedno jer neces cekat satima nego bt gotov na muriji u nekom normalnom vremenu
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2015, 17:09:55 3alfa3 »

Offline skuteri_zg

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 258
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: registracija
« Odgovori #4 : 11 Kolovoz, 2015, 18:59:01 »
treba razlikovati slučajeve kada si prvi put registrirač skuter na svoje ime i kada registriraš drugi, treći itd put.

1. put, skuter je bio odjavljen:
odvedeš skuter na tehnički, platiš pregled i ako prođeš tehnički, platiš osiguranje i s osiguranjem opet odeš u ured tehničkog gdje ti izdaju tablice, novu prometnu (s tvojim imenom unutra) te im još jednom platiš te troškove (izdavanje nove prometne, tablice, cestarine itd....)
sa svime time ideš na policiju ovjeriti prometnu (skuter ti još uvijek nije registriran pa nemoj pomisliti da nečeš platiti kaznu ako te murja zaustavi ili da će ti oprostiti ako vide da imaš papire od tehničkog i osiguranja).
Nakon ovjere u policiji, vračaš se na tehnički gdje pokazuješ ovjerenu knjižicu i dobivaš tablice za montirati na skuter.

1. put, skuter nije odjavljen, istekao je rok odjave: sve identično kao i gore, samo češ prvo morati na policiju otići odjaviti skuter. kaznu dobiva onaj vlasnik u čijem je vlasništvu nastalo prekoračenje roka za odjavu (dakle ako ga bivši vlasnik nije odjavio u roku 15 dana, ili je 30 sad nešto po novom, i proda skuter tebi, on plaća kaznu. ako ti ga proda unutar tih 15 (30) dana od isteka registracije, onda istekom roka, kaznu plačaš ti zbog neodjave na vrijeme)

1. put, skuter nije odjavljen, nije istekao rok odjave: slično kao i gore, osim što ti tehnički ne izdaje novu tablicu, već zadržavaš staru, ali put tehnički-osiguranje-tehnički-policija je isti, samo se ne vračaš natrag na tehnički podići tablice (jer već imaš svoje stare)

2. ili više put registracije: ne mora se ići na policiju, na tehničkom se ovjerava knjižica (u večini slučajeva), tj ne vrši se ovjera nego se samo produljuje nnjena valjanost...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: registracija
« Odgovori #5 : 11 Kolovoz, 2015, 19:07:15 »
Ovi u stanici za teh. pregled uzimaju naknadu za izdavanje prometne i tablice, za auto je oko 150-200kn, a za skut isto nesto uzmu.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: registracija
« Odgovori #6 : 11 Kolovoz, 2015, 20:56:55 »
Možeš dobiti tablicu i na policiji, te i prometnu i sve, usput na policiji može i svake godine produžit prometnu(jeftinije je za 100kn)
Osiguraš motor, obaviš tehnički i na stanici za tehnički još uzmeš naknadu za okoliš i tu ti završava posao na stanici.
Odeš u policiju, platiš cestarinu i naknade za tablicu, te 30kn biljega za produženje prometne.
Ne moraš dva puta do stanice, a iduće godine za 30kn biljega ti produže prometnu u policiji, na tehničkom uzmu 130kn za istu stvar, samo ne čekaš.

Offline FiĆo123

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
  • Moja Kaciga: Čuva glavu
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Bez katalizatora
Odg: registracija
« Odgovori #7 : 13 Kolovoz, 2015, 13:04:01 »
Hvala puno na informacijama!  :headbang:
Ne ubija brzina nego naglo zaustavljanje.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: registracija
« Odgovori #8 : 13 Kolovoz, 2015, 13:21:09 »
Možeš dobiti tablicu i na policiji, te i prometnu i sve, usput na policiji može i svake godine produžit prometnu(jeftinije je za 100kn)
Osiguraš motor, obaviš tehnički i na stanici za tehnički još uzmeš naknadu za okoliš i tu ti završava posao na stanici.
Odeš u policiju, platiš cestarinu i naknade za tablicu, te 30kn biljega za produženje prometne.
Ne moraš dva puta do stanice, a iduće godine za 30kn biljega ti produže prometnu u policiji, na tehničkom uzmu 130kn za istu stvar, samo ne čekaš.

Tocno.
SAmo je pitanje jel ti se gubi vrijeme na muriji ako si iz ZG gdje se satima ceka.....  :icon_thumright:
Meni je to muka pa platim harac kojeg STP forsira

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: registracija
« Odgovori #9 : 13 Kolovoz, 2015, 15:49:45 »
Naravno da je više vremena, ja ga imam pa čekam na policiji ili dođeš rano ujutro, pa si gotov za cca 1h il manje