Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Staklo na pvc vratima (netko ko se s tim bavi)  (Posjeta: 6829 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ziloryder

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: 72cc, Malossi 5.1g,
Staklo na pvc vratima (netko ko se s tim bavi)
« : 04 Veljača, 2013, 23:41:44 »
Evo ovako imam pvc ulazna vrata za u garazu sa 3 prozora vodoravna onako 20cm širine i metar visine i srednji sam razbio,

To je staklo dvodjelno, i prednje mutno je platilo!

Eh sad zna li ko jel problem to zamjenit, pošto je to sve ono vakumirano i koliko to košta? dali je jeftinije i jednostavnije stavit coklu onu isto od pvc-a
 :hello:
« Zadnja izmjena: 04 Veljača, 2013, 23:44:09 ziloryder »
Ne brže od života!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Staklo na pvc vratima (netko ko se s tim bavi)
« Odgovori #1 : 04 Veljača, 2013, 23:45:47 »
radim u stolariji nekad, uglavnom mislim da ti je to sve na sarafe kao i aluminij.. skini i rastavi i naruci ako nista od plexija
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ziloryder

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: 72cc, Malossi 5.1g,
Odg: Staklo na pvc vratima (netko ko se s tim bavi)
« Odgovori #2 : 05 Veljača, 2013, 00:27:26 »
radim u stolariji nekad, uglavnom mislim da ti je to sve na sarafe kao i aluminij.. skini i rastavi i naruci ako nista od plexija

a nema sarafa nigdje to su ona sta se zakljucavaju prema gore prvo okrenes kvaku pa zakljucas, ima pustih nekih po sebi polugica??? Nemam ideju uopce kako se to rastavlja ....ako bude skupo tako cu i napravit il od toga il klocnu bijelu uvalit umjesto stakla
Ne brže od života!!

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Staklo na pvc vratima (netko ko se s tim bavi)
« Odgovori #3 : 08 Veljača, 2013, 19:51:21 »
okolo stakla ima 4 letvice, e princip skidanja ti je ovakav
na sredini bočne (duže) letvice se zabode nož (naravno za upravo to) plastičnim čekičem, te kad se razmakne se sa plastičnom lopaticom ''odljepi'' i skine (savine se i skine) i onda sa kukom skines (tj izvučeš) ostale tri letvice,
taj proces se kod nas stručno zove rastakljavanje , staklo ti stoji na plastičnim kajlama koje nisu bez veze po bojama,
kad stavis novo staklo nebi bilo lose da netko stručan ustakli, (staklo uostalom drži ostatak vrata u vinklu)
posalji mi dimenzije stakla ovako ugrubo (koliko je staklo sad vidljivo) i koja je debljina stakla, pa mozda imam nesto u firmi, ako ne staklo mozda plastični profil
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline ziloryder

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: 72cc, Malossi 5.1g,
Odg: Staklo na pvc vratima (netko ko se s tim bavi)
« Odgovori #4 : 09 Veljača, 2013, 00:15:17 »
okolo stakla ima 4 letvice, e princip skidanja ti je ovakav
na sredini bočne (duže) letvice se zabode nož (naravno za upravo to) plastičnim čekičem, te kad se razmakne se sa plastičnom lopaticom ''odljepi'' i skine (savine se i skine) i onda sa kukom skines (tj izvučeš) ostale tri letvice,
taj proces se kod nas stručno zove rastakljavanje , staklo ti stoji na plastičnim kajlama koje nisu bez veze po bojama,
kad stavis novo staklo nebi bilo lose da netko stručan ustakli, (staklo uostalom drži ostatak vrata u vinklu)
posalji mi dimenzije stakla ovako ugrubo (koliko je staklo sad vidljivo) i koja je debljina stakla, pa mozda imam nesto u firmi, ako ne staklo mozda plastični profil

e ovakav sam odgovor cekao!! E sad hvala na sirokopojasnom objasnjenju oko skidanja!!   :notworthy: :notworthy:

Znaci po mojoj procjeni sva 3 stakla znaci sta se vide nisu jedno nego 3 zasebna stakla ona dupla, To prvo mutno koje sam razbio ima skoro 8mm a drugo je ostalo citavo nisam ga probio sto me i spasilo od kakve ozljede vece!!

Sad je pitanje sljedece dali se mogu takva stakla rjesit ljepljenjem novog na mjesto toga sta je skršeno jer je ovo drugo ostalo citavo...il se mora to komplet zamjenit?
Ne brže od života!!

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Staklo na pvc vratima (netko ko se s tim bavi)
« Odgovori #5 : 09 Veljača, 2013, 21:57:09 »
vidi sigurno mozes, kemijat...
onda je 21 mm debelo staklo sa profilom, 8 + 5 + 8
ako hoces kemijat , skini cjelo staklo i probaj nožem odvojit to puknuto staklo od aluminijskog profila (koji je između dva stakla, i daj staklaru da ti izreze i sam zaljepi nazad , al to je kemija i nayebat ces se i mozes sam sebe ozljedit... al valja probat...
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline DarkoSk

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 0
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Staklo na pvc vratima (netko ko se s tim bavi)
« Odgovori #6 : 06 Kolovoz, 2015, 14:30:31 »
Ako nije ti kasno, pokusaj ovdje; PVC ulazna vrata - Eurotim