Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Aerox by Patak  (Posjeta: 3111 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Patak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh Joker
  • MojSetup: Athena Sport 70cc - Tuned by Mario
  • MojSpuh: TP Nardo
Yamaha Aerox by Patak
« : 19 Srpanj, 2015, 12:58:43 »
Predstavicu skuter ovde, jer nisam siguran da li spada u skuter projekte.

U Oktobru 2014. sam uzeo Aerox od jednog drugara, bio je nesto tuniran, malko losije odrzavan. Imao je S6 Streetrace cilindar, RMS radilicu, Malossi Multivar i kvacilo i Torque sa mog starog PGO trex :)

Neko vreme sam tako vozio skuter dok nisam krenuo u sredjivanje. Prvo sam zamenio kvacilo i kupio Motoforce Evo, koje nenormalno klizi, hvata sa 40% pakni za zvono, ali ja to nisam kontao uopste.



Zatim je iz nepoznatih razloga streetrace (koji je vec 22 puta lepio) konacno otisao u raj za cilindre. Ulja je imao, benzina mu nije falilo, vidi se po glavi i svecici. Ovo mokro je voda, jer samo samo svukao glavu, nisam prvo ispustao vodu jer sam znao da je cilindar za smece.









U rezervi je tada stojala Athena Sport koja je kupljena, verovali ili ne, vece pre nego sto je streetrace vecerao :)
Uzeta je polovna, po mojoj proceni odvozano jedno 1500km sa njom. Dosla je sa B klipom, zazora u karici nije bilo uopste.

Tada je zajedno sa cilindrom stavljena i Motoforce Racing radilica sa punim polutkama, zbog povecanja primarne kompresije



Iglicasti koji je dosao sa njom je odmah po otpakivanju otisao u smece.





Promenjen je zatim i karburator. Umesto Dellorto 19mm stavljena je kopija tog Dellorta sa promerom difuzora 21mm. Igla sa kojom je dosao je mozda W16, oznaku nema, ali na nju lici. Ja sam stavio W9 i to se pokazalo ok. Nikada nisam uspeo da ustelujem otklone rucice ispod polovine gasa, malko je bacao smesu na auspuh. Tada sam vozio Simonini Racing auspuh, dosta redak i nismo imali nikakvih podataka o njemu...rezonantna duzina, snaga koju moze da isporuci, itd.
Bilo je i dosta pehova, npr magnet mi se raspao na pola :) Prosetao na nitnama i upropastio sve. Namotaji su otisli, tj, mogao je skuter da upali, ali niti jedan potrosac nije radio jer nije bilo punjenja baterije.

Promenjeni su namotaji i magnet i onda sam uzeo Motoforce elektricnu pumpu za vodu



Zatim je uzeto kvacilo Malossi MHR Delta. Izaslo me je vrlo jeftino, polovno.

U mnogome je olaksana radilica zbog ovoga i skuter je poceo da trazi drasticno vece rolnice. Kasnije sa TP Nardo auspuhom ja vozim 105kmh/GPS sa rolnicama od 5.1gr na 10100 obrtaja. Prevrtavam dosta taj Athena Racing koji je sa Nardom trebao da radi na 9200 obrtaja. Medjutim, na 9000 se vuce kao mrtav konj, na 10000 osetim da malo vrti u prazno ali ide bolje. Stoga sam odlucio da cilindar posaljem na portovanje kod Maria Mrksica. Posle kraceg dogovora, odlucili smo da ne preterujemo sa portovanjem i povecanjem vrsne snage iz razloga sto ja nemam inner rotor paljenje, i bice lose ubrzanje dok ne dostigne spic rezonance, koji bi u ovom slucaju bio na 11000+ obrtaja. Mario je dosta prosirio prelivne, podigao izduv, i samim tim sirenjem preliva cilindar je koliko toliko ostao elastican. Naravno, nije kao u stock izvedbi, ali bi trebalo da bude voziv. Kazem trebalo bi jer ga jos nisam montirao, stigao je juce kod mene, danas cu da ga napakujem za probu. Trebace tu jos dosta stelovanja, pogotovo karburatora, i ne bih da silim cilindar koji nije u sprezi sa karburatorom uopste.
Po Marievim analizama trebalo bih da ocekujem 13.4 konja na radilici.

Eto, ukratko sam opisao tuning ovog skutera, izostavio sam delove gde sam brdo novca i vremena utrosio na rolnice, oprugice, centralne opruge, dizne, igle, pilot dizne itd itd.

Evo par videa sa drag trka u Novom Sadu:







I na kraju klip gde me cova sa MHR Team1 i Roost-om opeglao :)




Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #1 : 19 Srpanj, 2015, 13:20:58 »
Svida mi se,daj koju sliku aeroxa cijelog.Koliko mogu vidjet dobro je slozen i sto se styleinga tice.Sto se masine tice,malo me iznenadila ova informacija da bi s nardom bio najbolji na 9100 hiljada  :icon_scratch: to bi trebalo vrtit puno vise po meni da bi nardo dao svoje,nije li nardo najaci negdje na 10-11?Inace ide odlicno skuter,ovaj video s sr-om me iznenadio,drzat se tako dobro pored team-a sa u principu dosta slabijim setupom je bome finjak  :toothy12: Sve u svemu super roxic  :headbang:
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2015, 13:24:11 Matija97 »

Offline Patak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh Joker
  • MojSetup: Athena Sport 70cc - Tuned by Mario
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #2 : 19 Srpanj, 2015, 13:40:41 »
Hvala Matija :) Ja se sa njime drzim prvih 50 metara jer je on tezi 30 kila od mene :)  Postavicu slike celog skutera.
Sto se tice Narda, jeste, trebao bi da radi izmedju 10 i 11 hiljada, ali ne sa Athena Sport - S6 Sport Pro. Moj cilindar nazalost najveci obrtni moment isporucuje na 8800, sto je mnogo nisko za Nardo :/

Inace, utvrdili smo da Athena Sport i S6 Sport Pro nisu isti. Sport Pro ide sa 0.7mm squish, a Athena sa 0.9mm. Ja sam sve vreme vozio 0.65 squish i imao kompresioni odnos 14:1 ako se dobro secam sta mi je Mario rekao. Zato mi se cilindar i grejao, temperatura je dolazila do 85 stepeni po gradu, kada je napolju bilo max 30 stepeni.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #3 : 19 Srpanj, 2015, 14:07:40 »
Oboje ste u zabludi za nardo,to je spuh za due+ cilindar,najjači je oko 12-12500 okretaja kroz ubrzanje tak da mi i dalje nije jasno to forumsko forsiranje tog spuha na (pre)slabim cilindrima

Offline Patak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh Joker
  • MojSetup: Athena Sport 70cc - Tuned by Mario
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #4 : 19 Srpanj, 2015, 14:27:27 »
Okej, verujem ti. Ali verujem da se ti slazes da stock sport pro nema sta da trazi sa nardom...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Cup Racing

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerex
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #5 : 19 Srpanj, 2015, 15:45:26 »
Inace taj streetrace je sranje od cilindra, mislim nisu svi, ali jedan dio serije je jer su mijenjali proizvodaca klipa i materijal pa se na visokim temperaturama materijal rasiri i dolazi do cvikanja, mozes ti imat kolko god hoces benge i ulja unutra. Jedan dio vozi taj kit bez problema dok drugoj polovini cvika, ljudska pogreska to svakako nije, makar ima i dosta takvih slucajeva  :toothy12:
Sretno s ovom motoforce radilicom, inace na takvim stvarima se ne stedi jer i ak postoji mala sansa da se rasipa, a kod ove radilice fakat postoji onda si napravis stetu na masini da si mogo komotno kupit HE radilicu :icon_biggrin:
A magnet cujes kad se na nitnama razleti da lupka u masini, serijski magnet drzi max do 11 000 okretaja, selletra must have, naravno digitalna kad se vec kupuje.
A ova razvikana aprilia s videa nije cak ni prednji kotac u zrak digla na okretanje ful gasa, mislim vozac je bil nagnut naprijed al svejedno, osim ak unutra nije (PRE)duga getriba.
Lijepo je kad ima tak ekipa koja ima midrace/high end setupe pa se imas s kim naganjat, u hrv je to odavno izumrlo.
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2015, 15:48:50 Cup Racing »

Offline Patak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh Joker
  • MojSetup: Athena Sport 70cc - Tuned by Mario
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #6 : 19 Srpanj, 2015, 16:38:39 »
Da, da u pravu si za streetrace. Mada, ja ne znam nikoga da mu nije zaribao :D Uglavnom zariba odmah u razradi, retko ko se nesto navoza sa tim smecem. Ma nista nisam cuo kada je magnet otisao, on je prosetao na nitnama jer kada je pukao deo magneta, otisao je u debalans. Tada sam ja vec skontao da je magnet za smece.

Probacu da pronadjem slike da vam pokazem, unutrasnji deo tog rotora je bukvalno otpao sa metalnog (spoljasnjeg) dela.
Aprilia ima 19 ili 17% duzi prenos, ne mogu tacno da tvrdim. Da ide dobro, ide, nemam sta da kazem drugo.

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1015
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #7 : 20 Srpanj, 2015, 12:36:32 »
o streetrace ima svakakvih teorija, ono sto mogu ja reci je da za te pare je odlican kit koji ima jako kvalitetan gus. sada ima preko 25000km promijenio sam klip i karike, iako klip nije bilo potrebno.
ljepio nije nikada
Taj kit trazi frgu minimalno 19mm i treba biti jako pazljiv kod razrade.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #8 : 20 Srpanj, 2015, 12:57:09 »
Ja imam streetrace i nemogu biti zadovoljniji,da mi treba kit kupio bi si ga opet.Neznam ni ja koliko kilometara sam presao i narucio sam si sad nove karike da ih stavim usput jer sam morao mijenjati lezajeve radilice. Prica se da je jaci od svih baseva takoder a na SA pise da je pola ks slabiji od sport proa  :dontknow:
Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline Patak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh Joker
  • MojSetup: Athena Sport 70cc - Tuned by Mario
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #9 : 20 Srpanj, 2015, 18:39:11 »
Streetrace ima snage, tu nema sta da se prica. Sutra cu postaviti video nakopane Athene Sport, sad mi je vec kasno da zovem nekoga da snima, svi vec imaju nesto isplanirano. Tacno se oseti da mi fali inner rotor, cilindar je dole bas mrtav, skroz neraspoloziv.

Evo par slika celog skutera:










Offline Patak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh Joker
  • MojSetup: Athena Sport 70cc - Tuned by Mario
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #10 : 22 Srpanj, 2015, 13:55:21 »
Temperatura i obrtaji su malo previsoki. Sta vi kazete?


Offline Aprilia97

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2832
  • Spol: Muški
  • Illegal :)*
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zlobin-RI
  • Moj Skuter: Runner
  • Moja Kaciga: HJC,Airoh,Uvex
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #11 : 22 Srpanj, 2015, 16:37:37 »
Bome jako dobro ide,a i izgleda  :icon_thumright:

Koliko si platio Koso cukicu?

Offline Patak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh Joker
  • MojSetup: Athena Sport 70cc - Tuned by Mario
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #12 : 22 Srpanj, 2015, 22:08:27 »
Koso me je izasao 13040 dinara. To je otprilike 105 evra.
Malo on tu prevrtava, nisu ti obrtaji za ovaj cilindar...ja imam 63kg, moram teze rolnice da stavljam :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline zilke17

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Odžaci
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: Streetrace, Multivar, Dell 19, SportPro kvačilo, Morini torq
  • MojSpuh: Simonini racing <3
Odg: Yamaha Aerox by Patak
« Odgovori #13 : 25 Srpanj, 2015, 00:40:59 »
Da ti popunim malo pocetak :D

http://forum.mojskuter.com/index.php?topic=90920.0

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk