Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Mhr 2005 vario-trebam pomoc  (Posjeta: 23038 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #60 : 16 Rujan, 2008, 23:05:36 »
samo da pitam,slucajno da se nesto sje*be sta mi moze proc? samo klip ili?

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #61 : 16 Rujan, 2008, 23:09:59 »
i koju bi radilicu preporucili za due+. pricaju da je topova dobra ali radje bi dao jos 300kn vise i vozio se bez brige,al ako je topova i vise nego dobra onda bi nju kupio. jel bi bilo dobro cdi promijenit? mislio sam topov zuti kupit i naravno obavezno deltu

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #62 : 16 Rujan, 2008, 23:19:41 »
Topova radilica ti je dosta dobra, a cdi nebi bilo loše uzet ali nije baš toliko potreban (dosta njih vozi takav ili sličan set up bez i opet nemaju problema)!

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #63 : 16 Rujan, 2008, 23:32:16 »
samo da pitam,slucajno da se nesto sje*be sta mi moze proc? samo klip ili?

Ak ti je dobro poštelan frgić, nema ti kaj otić, to su bapske priče
i koju bi radilicu preporucili za due+. pricaju da je topova dobra ali radje bi dao jos 300kn vise i vozio se bez brige,al ako je topova i vise nego dobra onda bi nju kupio. jel bi bilo dobro cdi promijenit? mislio sam topov zuti kupit i naravno obavezno deltu

Uzmi topovu radilicu, više je nego dobra, stavi si cdi ak imaš 300kn ili ak hoćeš pomaknut kut paljenja možeš i magnet zakrenut imaš uputstva u knjižici od kita kak se radi...

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #64 : 16 Rujan, 2008, 23:42:14 »
sa modularom se ne dobije, sa običnim glavom od dueta se dobije to uputstvo.
topova radilica sasvim dovoljna za taj setup, jedino ak ne planiraš nešto jače kasnije
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #65 : 17 Rujan, 2008, 01:03:06 »
eno ti ima puno tema na svijet skutera da taj auspuh ne more uopće radit na serijali hehe ja sam reko da može al vijek trajanja je jako skraćen, eto neka on skine kit i uslika klip kaki je hehe nije serijala bez prerade za nardo premal je ispuh (njega treba samo proširit skoro za duplo se da proširit) a vak je pokriva samo pola rupe od narda seriski ispuh tak da se tu dosta dobije, nardo i nardo replica su isti  :icon_thumright:, meni shot pravi i na gusu probleme, jednostavno taj auspuh je stvoren za obrtaje i njemu je 11000 potrebno za normalan rad a serijala nije za više od 10000 obrtaja, a ovo što je trajo ovoliko dugo to je razlog što je LC i karb. 19 jer inače bi se to grijalo ko ludo
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #66 : 17 Rujan, 2008, 08:39:09 »
eno ti ima puno tema na svijet skutera da taj auspuh ne more uopće radit na serijali hehe ja sam reko da može al vijek trajanja je jako skraćen, eto neka on skine kit i uslika klip kaki je hehe nije serijala bez prerade za nardo premal je ispuh (njega treba samo proširit skoro za duplo se da proširit) a vak je pokriva samo pola rupe od narda seriski ispuh tak da se tu dosta dobije, nardo i nardo replica su isti  :icon_thumright:, meni shot pravi i na gusu probleme, jednostavno taj auspuh je stvoren za obrtaje i njemu je 11000 potrebno za normalan rad a serijala nije za više od 10000 obrtaja, a ovo što je trajo ovoliko dugo to je razlog što je LC i karb. 19 jer inače bi se to grijalo ko ludo

U potpunosti se slažem :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:, babske priče su za onoga koji "zna"( da je neki auspuh) ;D šta je nardo, na koliko se vrti... :)
« Zadnja izmjena: 17 Rujan, 2008, 08:41:14 dino gp1 »

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #67 : 17 Rujan, 2008, 14:06:41 »
eno ti ima puno tema na svijet skutera da taj auspuh ne more uopće radit na serijali hehe ja sam reko da može al vijek trajanja je jako skraćen, eto neka on skine kit i uslika klip kaki je hehe nije serijala bez prerade za nardo premal je ispuh (njega treba samo proširit skoro za duplo se da proširit) a vak je pokriva samo pola rupe od narda seriski ispuh tak da se tu dosta dobije, nardo i nardo replica su isti  :icon_thumright:, meni shot pravi i na gusu probleme, jednostavno taj auspuh je stvoren za obrtaje i njemu je 11000 potrebno za normalan rad a serijala nije za više od 10000 obrtaja, a ovo što je trajo ovoliko dugo to je razlog što je LC i karb. 19 jer inače bi se to grijalo ko ludo

evo kad budem stavljao novi kit poslikam klip,tamo po zimi,a mozda i prije(sve ovisi o novcima)

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #68 : 17 Rujan, 2008, 14:16:53 »
znaci ovaj bi bio setup:
due+ modular
tp radilica-koji iglicni da kupim(malossi)?
MHR 2005-koje rolice,mislim da sam procitao 3,5g?
delta-koji centralni? federi crveni bi isli ja mislim,tako je bar netko napisao da su najbolji
tp cdi
dellorto 19+e14-koja bi dizna isla po prilici
torque drive
wingbell
malossi mhr usis jel bi bilo dobro stavit ili bi bile dosta samo karbonske lamelice'
i sad jos jel bi se isplatilo duzi prijenos stavit ili nema potrebe?

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #69 : 17 Rujan, 2008, 14:18:32 »
samo da pitam,slucajno da se nesto sje*be sta mi moze proc? samo klip ili?

Ak ti je dobro poštelan frgić, nema ti kaj otić, to su bapske priče
i koju bi radilicu preporucili za due+. pricaju da je topova dobra ali radje bi dao jos 300kn vise i vozio se bez brige,al ako je topova i vise nego dobra onda bi nju kupio. jel bi bilo dobro cdi promijenit? mislio sam topov zuti kupit i naravno obavezno deltu

Uzmi topovu radilicu, više je nego dobra, stavi si cdi ak imaš 300kn ili ak hoćeš pomaknut kut paljenja možeš i magnet zakrenut imaš uputstva u knjižici od kita kak se radi...
sta dobim sa tim?

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #70 : 17 Rujan, 2008, 14:55:03 »
Isplati se stavit duži prijenos, a TP radilicu kad kupiš dobiješ igličasti od TP meni je dosta dugo izdržo i još je na skuteru (9000km), na deltu bi stavio plave opruge i zategnio na srednju poziciju, s plavim najbolje radi na tom setupu,za centralni neznam, rolice ti niko ne more napamet reć jer sa dužim prijenosom trebat će ti lakše već sa običnim, a morat ćeš sam skužit koje su idealne
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #71 : 17 Rujan, 2008, 15:07:55 »
nemoj stavljat topov igličasti... uzmi ili malossi ili stage6 ili tak nešto.
plave oprugice i crveni centralni stavi.
stavi svakako duži prijenos, ovako će ti biti krajnja po satu nekih 115- prave brzine 100-105...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #72 : 17 Rujan, 2008, 15:13:12 »
stavi 7 do 10% duzi prijenos i stavi prijenosnu kutiju od top-a (coperchio scatola ingranaggi-ital.), malossijeva kosta malo previse.....


Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #73 : 17 Rujan, 2008, 16:34:03 »
nemoj stavljat topov igličasti... uzmi ili malossi ili stage6 ili tak nešto.
plave oprugice i crveni centralni stavi.
stavi svakako duži prijenos, ovako će ti biti krajnja po satu nekih 115- prave brzine 100-105...

Ne postoji ni malossi ni polini ni stage6 ni neznam koji takav iglicasti lezaj.Zna se ko radi iglicaste lezajeve.INA,FAG,NTN,SKF,Koyo.A sve te firme imas u lager komercu i iglicasti kosta 50kn a kad kupis takozvani npr. malossi iglicast platis ga triput vise nego ovaj u lager komercu a to je isti lezaj.

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #74 : 17 Rujan, 2008, 16:58:56 »
stavi 7 do 10% duzi prijenos i stavi prijenosnu kutiju od top-a (coperchio scatola ingranaggi-ital.), malossijeva kosta malo previse.....



jel zna netko koji je sad prijenos gore? trebao bi mjenjat i primar i sekundar ili?
koji da uzmem prijenos? jel bi topov bio dobar?
http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=1349&cPath=4_8_130_718
http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=1343&cPath=4_8_130_718
i jel mozete tocno rec koji omjer ko sta je napisano na SC
« Zadnja izmjena: 17 Rujan, 2008, 17:07:15 seba »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #75 : 17 Rujan, 2008, 17:05:49 »
uzmi bilo koji samo da ima ravne zube

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #76 : 17 Rujan, 2008, 17:08:57 »
sta dobim sa tim?

Dobiješ to da svijećica u pravo vrijeme da iskru, uglavnom osjeti se razlika

A ostali ne trabunjajte gluposti, a još manje se javljajte vi koji ni nemate taj auspuh nego ste samo pročitali neku nebulozu na svijetu skutera ili ovom forumu i na temelju rekla-kazala širite te dezinformacije dalje, govorite samo stvari u koje ste sigurni i koje znate iz vlastitog iskustva, a pod vlastita iskustva mislim iskustva onih ljudi koji znaju šta rade, a takvih je nažalost malo :icon_thumright:

Naravno da nardo nije auspuh za serijski cilindar, ali isto tako ga neće "potrgat" ako znate poštelat fergazer i prijenos,a takvih je opet, malo...

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #77 : 17 Rujan, 2008, 17:12:07 »
sta dobim sa tim?

Dobiješ to da svijećica u pravo vrijeme da iskru, uglavnom osjeti se razlika

A ostali ne trabunjajte gluposti, a još manje se javljajte vi koji ni nemate taj auspuh nego ste samo pročitali neku nebulozu na svijetu skutera ili ovom forumu i na temelju rekla-kazala širite te dezinformacije dalje, govorite samo stvari u koje ste sigurni i koje znate iz vlastitog iskustva, a pod vlastita iskustva mislim iskustva onih ljudi koji znaju šta rade, a takvih je nažalost malo :icon_thumright:

Naravno da nardo nije auspuh za serijski cilindar, ali isto tako ga neće "potrgat" ako znate poštelat fergazer i prijenos,a takvih je opet, malo...

ok,hvala! a koja bi mi bila najbolja svjecica-cijena nije vazna

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #78 : 17 Rujan, 2008, 17:18:08 »
stavi 7 do 10% duzi prijenos i stavi prijenosnu kutiju od top-a (coperchio scatola ingranaggi-ital.), malossijeva kosta malo previse.....



jel zna netko koji je sad prijenos gore? trebao bi mjenjat i primar i sekundar ili?
koji da uzmem prijenos? jel bi topov bio dobar?
http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=1349&cPath=4_8_130_718
http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=1343&cPath=4_8_130_718
i jel mozete tocno rec koji omjer ko sta je napisano na SC

Možeš ili primar ili sekundar, nebitno.

Ovaj topov sekundar kaj si stavio ti je 16% duži od serijske getribe, to je ok produljenje za taj kit, je malo skuplji al dobiješ nove osovine i sve fino uprešano, nemaš dodatnih zajebancija (a i sve je plug&play ako odlučiš jednog dana vratit serijsku getribu lakše to napraviš), a i novu brtvu dobiš  ;D

Ili ak hoćeš ravne zupce kupiš primar od malossija al onda moraš uprešavat to...


ok,hvala! a koja bi mi bila najbolja svjecica-cijena nije vazna

Najbolja bi bila od NGK B9EIX za zimu ili B10EIX (130-140kn) za ljeto ili denso neznam kak točno ide oznaka za iridium i za navoj ali toplinska vrijednost 27 ili 31

Ali čisto ok radi i sa NGK običnom B9ES, ak hoćeš malo bolje racing competition B9EG (malo tanja elektroda) (oko 50kn), još bolje B9EVX (oko 80-90) (platina, još finija centralna elektroda) ili najbolje, vidi gore
« Zadnja izmjena: 17 Rujan, 2008, 17:24:13 OvErLoAd »

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Mhr 2005 vario-trebam pomoc
« Odgovori #79 : 17 Rujan, 2008, 21:34:58 »
hvala svima na odgovorima :notworthy: